The Flame in the Flood – Edycja Ostatnia Ocalała

Niedawno pisałem o pudełkowej edycji gry Homeworld: Deserts of Kharak, a teraz do moich rąk trafiło kolejne pudełkowe wydanie od Techlandu. Tym razem mowa jest o The Flame in the Flood w edycji “Ostatnia Ocalała”. Tak samo jak w przypadku Homeworld, jest to jedyne wydanie pudełkowe na świecie! I tak samo jak w przypadku Homeworld, jest to naprawdę świetne wydanie.

Sama gra ukazała się w dystrybucji cyfrowej na początku roku. Na naszej stronie znajdziecie Quick Start i fragment rozgrywki, a także recenzję w odcinku #116 naszego podcastu. Teraz ukazała się na naszym rynku edycja pudełkowa, w dodatku w kinowej polskiej wersji językowej. Twórcy dodali też łatwiejszy tryb gry, który pozwala na system checkpointów. W czasach, kiedy większość gier sprzedaje się cyfrowo, a pudełkowe edycje zawierają zazwyczaj płytkę i klucz z grą, takie wydania, jakie ostatnio serwuje Wydawnictwo Techland, to prawdziwa gratka. The Flame in the Flood – Edycja Ostatnia Ocalała kosztuje 59,99 złotych, a w pudełku, poza grą, znajdziemy kilka fizycznych dodatków bardzo dobrej jakości.

Solidne pudełko z otwieraną okładką, dzięki której można zobaczyć, co kryje się w środku wykonane jest w ten sam sposób jak pudełko Homeworld: Deserts of Kharak. Wewnątrz znajdziemy plastikowe pudełko z płytą z grą, artbook, przewodnik, pocztówki i naklejki “odznaki sprawności”. Jest to najsłabszy element zestawu, tak samo jak naklejki z Homeworld, ale nie ma co narzekać, w końcu to tylko taki dodatkowy bajer.

Kolejny bajer to pięć pocztówek przedstawiających lokacje z gry. Wykonane są na grubym, kredowym papierze i prezentują się naprawdę dobrze. Szkoda oczywiście byłoby wysyłać je pocztą, ale przykleić magnesikiem na lodówce już można. Dużo ciekawszy jest za to “Poradnik przetrwania”. Prawdziwy poradnik do gry pełen opisów, popowiedzi i zdjęć. W dzisiejszych czasach to rzadkość. Starsi gracze z pewnością docenią możliwość grania z papierowym poradnikiem pod ręką.

Na sam koniec pozostaje cieszący oko artbook na kredowym papierze. Nie jest to może gruba książeczka, ale wykonana jest bardzo ładnie, a obrazki w środku są śliczne. Po artbook sięgnąć najlepiej pod koniec zabawy, żeby nie psuć sobie niczego możliwymi spoilerami.

Autor: Prez

Platforma: PC

The Flame in the Flood / Deweloper: The Molasses Flood / Wydawca: The Molasses Flood / Strona Oficjalna.

Grę otrzymaliśmy do recenzji od polskiego dystrybutora – firmy Techland.