Rozgrywka #191 – Dotknij Switcha

Federalne Biuro Kontroli z zewnątrz wydawało się puste. Jednak w środku, w zupełnej ciemności, operatorzy w pocie czoła przygotowywali zabezpieczenia – wzmacniali ściany, rozstawiali pułapki, podłączyli Switcha do ładowania. Atak zabójczych maszyn z przyszłości mógł nadejść w każdej chwili, a Pride of Hiigara miała nadlecieć dopiero w 2022 roku. Nie było też czasu, by wezwać Cthulhu, który zagubił się gdzieś w lasach Transylwanii. Jedyną nadzieją było dotykanie się… CO? Słuchacze przeczytali na głos, kiedy złamaliśmy czwartą ścianę. Wtedy pojawił się on i powiedział:

– Wstawaj Samuraju, zesrałeś się – Tylko, czy można mu było zaufać?

GRY:

POBIERZ

Jesteśmy na Spotify!

Profil facebookowy: Bądź na bieżąco!

Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami

Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: rozgrywkatv@gmail.com!

iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj

Muzyka w tle na podstawie Creative Commons License pochodzi z https://www.bensound.com/ albo z omawianych gier.

Gry do recenzji otrzymaliśmy od GOG.COM, CDP, Koch Media Poland, Wargaming, Cenega Polska, People Can Fly, All In! Games.

 • Paweł Kuzia

  POZDROWIENIA

  Przez to, że Rozgrywka jest co dwa tygodnie a nie co tydzień, mój mózg nie ogarnia tak odległych od siebie terminów, więc każdy odcinek to kolejne, jakże przyjemne, zaskoczenie! Zabieram się do słuchania, a Wam, moje cudne misie pysie życzę udanego weekendu tego i każdego następnego!

  PS
  Prez jest super, tak samo Deusz

  PS2
  Adek jest super, tak samo Maciek

  PS3
  Cooldan jest super, tak samo Kaz

  PS4 ssie.

  • Paweł Kuzia

   A tak poza tym, to słyszałem, że Kazz może mi opowiedzieć historię powstania Rozgrywki

  • Prez

   Zaimponowałeś mi tym PS4.

  • Paweł Kuzia

   wycofuję słowo “przyjemne” z tego komentarza. Dzięki Adek.

 • juszczyn

  Dziękuje za wasze zaangażowanie chłopaki w nagrywanie podcastu po nocach !

  • Prez

   Dziękujemy za wsparcie!

 • marcinmen11

  Co do przelewów to miedze rodzicem a dzieckiem nie ma żadnych limitów. Ale jeżeli na urodziny wujek lub babcia da ci prezent i to drogi jak motor to jak nie zgłosisz się z tym do urzędu to będziesz miał kłopoty, zwłaszcza jak chwalisz się tyn na FB bo urzędnicy sprawdzają takie rzeczy i zaraz po ostatnim terminie wpisania tego przysyłają kary które się naliczyły przez ostatnie 6 lat, bo tyle jest czasu na potwierdzenie darowizny. I tak jest w każdej dziedzinie, urodziny, ślub, zdanie studiów, święta. Więc lepiej uważać co się upublicznia.

 • kapitanbudapren

  Wg mnie dawanie taryfy ulgowej grze (w trakcie recenzowania) patrząc na cenę jest trochę słabe. Powiedzmy, że pod względem wykonania, czy zawartości, jest to produkt, ze środkowej półki ze względu na to, czy tamto, a niech słuchacz sam oceni ile jest gotów zapłacić, ile tytuł jest dla niego wart. Każdy ma swoją cenę. Wydaje mi się to uczciwe.
  Dzięki za odcinek.

 • Sasilton Mihawk

  Według mnie cena jest jednym z ważniejszych aspektów przy omawianiu gry.

 • marcinmen11

  Czy tylko ja tak mam że podkast lecie przez 15 sekund po czym się ponownie ładuje kolejne 15 sekund?

  • Adrian Kornaś

   Nie powiedzieliśmy, że im gra tańsza tym lepsza. Powiedzieliśmy, że jeżeli gra kosztuje mniej na starcie mamy wobec niej mniejsze oczekiwania i jesteśmy w stanie przymknąć oko na niektóre niedoróbki.

   F2P to w ogóle osobna bajka, bo te gry darmowe nigdy nie są, a jedynie nie mają wkupnego 🙂

   • marcinmen11

    Ok dobrze, ale to nadal nie ma sensu dla mnie ponieważ jeżeli by taki assassin’s creed unity który po wydaniu był zabugowany kosztował połowę mniej to nadal by nie zmieniło tego że to jest już stary odgrzewany kotlet. Kiedyś pamiętam że zrobiono eksperyment z winem polegającym na tym że tanie wino dodano w drogie etykiety i na odwrót z drogim (było ich kilka różnych typów) i dano je koneserom, efekt był taki że koneserzy rozpływali się nad drogą etykietą a tanią lekko gardzili jako sikacz. O na końcu pokazano im prawdę że zostali oszukani. Co według mnie pokazuje że niezależnie od kogo dana rzecz jest i jaką ma cenę lecz to jaka ona sama w sobie jest.

    • Adrian Kornaś

     Cena nie zrobi ze słabej gry, dobrej. Jeżeli wyjdzie w tym samym czasie asasyn za 120 i za 250 zł, to temu za 120 więcej ujdzie na sucho, ale jeżeli będzie słabą grą to nadal taki pozostanie. Np. teraz tak mielismy z nowym Wolfem, który od początku sugeruje, że nie jest pełnoprawnym tytułem, a spinoffem za mniejszą kasę.

     W nagraniu wspomnieliśmy o A Way Out, ta gra kosztowała 120 zł, była w wielu aspektch innowacyjna (coop), w wielu dobra (historia) i w wielu słaba (strzelanie), ale cena sugeruje, że twórcy zdają sobie z tego sprawe. Nie robiło jej całe, wielkie studio, więc są możliwe niedociągnięcia. Jeżeli teraz Gearsy za 250 zł by miały to wszystko, to zostałyby zjechane, bo za tyle pieniędzy oczekuje całkowicie dopracowanej gry.
     To tak jak gdy kupujesz samochód i masz jeden za 10k, a drugi za 100k. Wiesz, że będzie między nimi różnica i wiesz, że ten za 10k może w pewnych aspektach nie dostarczać, tu będzie słabszy plastik, brakuje jakiegoś bajeru itd. ale ogólnie to jeździ. Nie ocenisz tego samochodu tak samo jak tego za 100k.
     I jasne, jak temu za 10k po 100 kilometrach odpadną kółka to nie powiemy “a był tani, to ma prawo”, bo są pewne kwestie w których produkt zawsze powinien dostarczać.

     • marcinmen11

      No dobra, masz rację że cena ma ważny współczynnik do podejścia do gry. W sumie to wiele twórców nie potrafi dobrze wycenić swojej gry na odpowiednią cenę, jak na przykład void basterds. Ale w sumie skoro i tak dla osoby jak ja która kupuje mało i to na przecenach to czy cena ma znaczenie w takim przypadku? Skoro i tak zawsze będzie niska, albo żadna.

      Hetero to nie gej, the pirate bay!

     • Adrian Kornaś

      Mówimy o aktualnym stanie gry, więc jak omawiamy na premiere, to bierzemy pod uwagę cenę premierową. A czy Ty ją kupisz teraz czy za 2 lata to już nie mamy na to wpływu 😛 Szczególnie, że mamy takie czasy, że po 2 latach to może być zupełnie inna gra, bo patche, DLC etc.

     • Paweł Kuzia

      Już pomijając fakt istotności bądź nie ceny przy ocenianiu gry, to skandalem samym w sobie jest to, że gry AAA mają ustaloną, jednolitą cenę premierową i te tańsze są jakimś odstępem.

     • Adrian Kornaś

      Właśnie ostatnio sobie tak myślałem czy są jakieś inne produkty które mają z góry narzuconą cenę, niezależnie od kosztów produkcji

     • Paweł Kuzia

      Każde dziecko kosztuje 500zł

     • Kiedyś był Fiat 126p – cena była ustalana centralnie. Gospodarka strowana centralnie to był ciekawy twór.

     • marcinmen11

      Jo…

     • Adrian Kornaś

      elo!

 • Darkenor

  POZDROWIENIA

  Miałem napisać coś genialnego, zabawnego i w ogóle błyskotliwego, ale w sumie nie wiem co. Także pozdrawiam serdecznie całą ekipę Rozgrywki i słuchaczy. I dziurawy kamień na pożegnanie.

  https://uploads.disquscdn.com/images/d5cf2255a4ee0edeb13ca36b553eb317f605ea3429950d30184788925b600e73.jpg

 • kmicki

  Info dla ludzi, którzy po posłuchaniu Cooldana na początku przerazili się, że coś wiszą fiskusowi – darowizny od rodziców, dzieci, rodzeństwa (i jeszcze może innych najbliższych w rodzinie, teraz nie pamiętam), są zwolnione od podatku bez ograniczeń. Sęk w tym, że jeśli darowizna od jednej osoby przekracza 5000 zł w przeciągu 5 lat, to należy to zgłosić (wciąż bez opłacania podatku).

 • 486DX2/66mhz

  Wyjątkowo nie mogę się zgodzić z Prezem. Cena jest jednym z ważniejszych czynników przy ocenie. Wiem ze porównania do aut sa najczęściej z pupy ale teraz będzie chyba w sam raz. Recenzent motoryzacyjny nie uzna za znaczącą wadę brak osiągów, skórzanej tapicerki i czterostrefowej klimy recenzując Dacię Logan. Na pewno jednak znacząco obniży werdykt gdy będzie pisał o Lexusie. Zwyczajnie czego innego oczekujesz od gry za 50zł i tej za 250. To się oczywiście nie tyczy gameplayu ale już warstwy audio wizualnej czy długości rozgrywki jak najbardziej.

 • 486DX2/66mhz

  Przy okazji pytanko: Prezie czy młócisz w Dudi BO4 multi na PC? jeżeli tak to czy PrezPerez (cośtamcośtam) to ty? Ostatnio strasznie mnie zmłócił taki właśnie jegomość, a do lamerów chyba się nie zaliczam.

  • Prez

   Niestety to nie byłem ja, mam inny nick na Bnecie.

 • Sepluv_pan_i_wladca

  Dobra niech stracę 🙂 w końcu trzeba coś pierwszy raz napisać 🙂 więc się bardzo wysilę I napisze… “fajny Podcast dobra robota”

  • Prez

   Dziękujemy i zachęcamy do częstszego komentowania!

   • Sepluv_pan_i_wladca

    Będzie ciężko ale się postaram, wiesz ile to Energi i czasu kosztuje? Trzeba odblokować telefon otworzyć przeglądarke, znalesc rozgrywkę i to najtrudniejsze .. Wpisać komentarz . Mózg się gotuje 😉 🙂 a tak serio—>wszystkie podcasty słucham w pracy, chce mnóstwo komentarzy zostawić ale po pracy nie pamiętam co I gdzie miałem skomentować.

 • Slomsyn

  Hejo, to i ja się odezwę pierwszy raz 😛 Ale zamiast smarowania wazelinką, to wyskoczę z pytaniem. Z okazji premiery Gyrosów, jest szansa spiknąć się na jakiś tryb Versus lub Hordę? Oczywiście na Xbox Live 😉

 • marcinmen11
 • Mariusz Satel
 • Vonsh Monster
 • SennseJ

  [POZDROWIENIA] Pozdrawiam osobę sterującą pogodą. Wreszcie można żyć. Temperatura powyżej 25 stopni jest dla mnie nieakceptowalna egzystencjalnie. A powiecie w jaką najstarszą grę graliście w tym miesiącu? Ja Settlers II odświeżyłem 😀 Pozdrawiam wszystkich 30 i 40-latków

 • Jakub Weber

  [POZDROWIENIA] Komendy pilota rajdowego dotyczące cyfr od jeden do sześć to nie kurfa biegi, na którm powinno się przejść zakręt a jego stopień trudności czy stopnia szerokości, np można sobie wyobrazić tarczę zegara jadąc np z 12 na 3 czyli “prawy 3” to z reguły zakręt 90 stopni. Można też jechać, czyli określać kąt zakrętu, niejako pod 6 godziny tarczy zegara. Kwestia dogadania z pilotem. I tak najważniejsze jest idealne zgranie się z pilotem czym dla Was wspólnie jest dana komenda zapisana w zeszycie.

  Ps. Bogol Prez niech się odpierdoli od Adkowej gospodarności co do każdej dychy tej…

  • Adrian Kornaś

   czyli teoretycznie jest możliwa sytuacja, że chłopaki ustawiają swój kod i jadąc krzyczą dziwne słowa, ale dokładnie wiedzą o co w nich chodzi i tak się komunikują?

  • Prez

   Oczywiście, że to stopień zakrętu. A co oni przeczytali na nagraniu tamten komentarz? Musiało mi umknąć. I Ty się potem dziwisz, że ja ich szkaluję?

   • Jakub Weber

    Już się nie dziwię. Masz moje błogosławieństwo, szkaluj dalej 😀

 • MichaiłBrodaczow

  [Pozdrowienia]
  Pozdrawiam Adka, Maćka i Króla Kaza.
  Prez ma rację, Cooldan nie mądruj się.
  PS chociaż to jest trochę tak, że “przyganiał kocioł garnkowi, a sam smoli” 😉

  • Prez

   Deuszowi się upiekło. Niby nie został pozdrowiony, ale też nikt się do niego nie przyjebał 😉

 • cooldan

  [Pozdrowienia]
  Tajne pozdrowienia.

 • Adrian Kornaś

  Koniec