Rozgrywka #189 – XD

Prezydent wskoczył do swojej metalowej maszyny i nawet malutki powiew nie potargał przy tym jego epickiej fryzury. Zamierzał on popędzić na południe, gdzie biedni nieszczęśnicy, otumanieni przez Sektę, czekali na ratunek lub nieuchronny koniec ich marnych żywotów. Tymczasem w magicznym lesie, metalowy rycerz przeglądał swoją talię kart, mocno przy tym ziewając. Metalowy był również statek kosmiczny, którym kosmos przemierzała grupa śmiałków, także uzbrojona w karty. Ogólnie to dużo było tego metalu, kart i… ziewania. Na szczęście sytuację uratowała pewna młoda kobieta w szpitalnym fartuchu. Pewnie zastanawiacie się, czy było widać jej pupę?

GRY:

POBIERZ

Jesteśmy na Spotify!

Profil facebookowy: Bądź na bieżąco!

Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami

Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: rozgrywkatv@gmail.com!

iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj

Muzyka w tle na podstawie Creative Commons License pochodzi z https://www.bensound.com/ albo z omawianych gier.

Gry do recenzji otrzymaliśmy od GOG.com, Devolver i Evolve PR.

 • Maupiarz

  16:37 “Przechodzimy teraz do rzeczy ważnych” ufff na szczęście bo bałem się że o imprezie będzie godzinna podlizywankogadnka – miłe zaskoczenie 😀

  • Prez

   Dokładki nigdy nie chciałem tworzyć regularnie. Cały zamysł polega na tym, że jak najdzie nas ochota, albo będziemy chcieli o czymś dopowiedzieć, to po prostu nagramy. Natomiast z samego nagrywania Dokładki na pewno nie zrezygnuję 🙂

 • Sasilton Mihawk

  Tak właściwie to takie grube rozmowy z gościem.

  Może warto rozważyć przerwę wakacyjną, bo trochę odcinek o niczym.
  Słuchanie o COD przez 40 minut to nie za bardzo https://media3.giphy.com/media/3bb9CwYd0ocjdK0sCu/giphy.gif

  • Prez

   Dzięki za porady, na pewno rozpatrzymy.

 • JapaneseRastaJesus

  Ja już przy okazji killzona sf i uncharted 4 przekonałem się, że jak wchodzą darmowe dlc, to w sumie jest po wsparciu. Brak dzielenia graczy jest piękną ideą, ale sprowadzającą się do braku tworzenia zawartości.
  A co do “spójrz jak działa psn i pomyśl o streamingu od sony” Korzystam z ps now w Polsce i działa świetnie. Może najpierw warto sprawdzić to o czym się mówi? Tygodniowy trial psnow z amerykańskiego psstore nie wymaga podpinania karty.

  • Prez

   To masz dużo szczęścia, bo z mojego i moich znajomych doświadczeń PSN działa jak kupa. Także sprawdziliśmy to, o czym mówimy.

   • JapaneseRastaJesus

    W sensie streaming?

    • Prez

     Nie, ogólnie usługa sieciowa, m.in. pobieranie gier, czy party głosowe.

  • Adrian Kornaś

   mówiłem o tym jak wywala nas randomowo z party, blokuje rozmowy jednej osobie, nie można się połączyć z serwerem, wolnym pobieraniu i tego typu problemach.

   • JapaneseRastaJesus

    Ale w kontekście streamingu. Mnie z party nie wywala, a rdr2 zassało w jakieś pół godziny, tak więc…

    • Adrian Kornaś

     ale nie powiedzieliśmy wprost o streamingu tylko wyraziliśmy wątpliwość o to, że skoro tak podstawowe usługi działają średnio, to mamy obawy co do tego jak może działać granie w chmurze. Fajnie, że Tobie działa, my gramy praktycznie codziennie i codziennie są z tym problemy

 • marcinmen11

  To co mówicie że nowa konsola będzie automatycznie anulować stare konsole jest mało prawdopodobne z powodu że dla każułali zrobiło by to zbyt duże zamieszanie. Nowe konsole by się dobrze nie sprzedawały a na pudełkach nie jest napisane na jaka wersje konsoli to jest. Jak pisze ps3 to jest na ps3, jak na ps4 to ps4, jak na x one to na x one. Więc bardziej prawdopodobne jest to że będzie kolejna podwójna generacja niż to.

 • Marcin Fx

  Nie wiem jakim cudem crossplay ma wpłynąć na żywotność wersji pc. Przecież gracze pc nagle nie przesiądą się na pady, żeby grać. Już dajcie spokój. Nie po to go mają, żeby kaleczyć na padach. Oleją tę grę i tyle po crossplayu.

  • Na konsolach ma chyba działać w tej grze klawiatura i myszka. Niektórzy być może będą z tego korzystać. A i na PC niektórzy jednak mogą grać na padach.

   • Prez

    Większość graczy PC ma pady i używa ich do wielu gier.

    • Tak, ale są to głównie singlowe pozycje, a nawet jak używają ich do multi to są to gry bardziej w stylu Rocket League aniżeli Call of Duty. Dlaczego mieliby nagle przestawiać się na kontroler, który odstaje od myszki chociażby precyzją?

 • Jakby co to są gry z międzyplatformowym postępem, ale chyba głównie są to tytuły online.

  https://www.resetera.com/threads/the-cross-play-cross-progression-cross-buy-thread-its-not-the-future-its-now.99292/

  Jeszcze w Destiny 2 ma być cross-save. Jednak gemy i srebro ma się nie przenosić, ale nie wiem czy jak już się kupi coś za te waluty, to może się przeniesie?

  https://www.bungie.net/7/en/CrossSave

 • A tu jest jak chyba działa cross-play w Fortnite.

  O ile to prawda, to są trzy pule graczy:
  1. PS4, XO, Android i iOS na padach;
  2. PC na klawiaturze i myszy (K&M) razem z PC na padach i razem z PS4, XO na K&M;
  3. Dotykowy Android i iOS razem ze Switchem na kontrolerach.

  Jak ktoś na padzie, czy dotyku na dowolnej konsoli, telefonie, tablecie dołączy do znajomego na PC, to gra w tej 2. puli graczy powyżej (czyli razem z np. K&M).

  To nie pomyłka, że jak ktoś gra na padzie na PC, to graczami na myszkach.

  Opieram się m.in. na tym – https://fortniteintel.com/fortnite-controls-match-pc-ps4-mobile/14408/

  Poza tym jak ktoś podłączy myszkę do konsoli przez np. adapter XIM4, to wtedy jest chyba wykrywany jako pad, gdyż to urządzenie pozwala myszce symulować ruchy prawej gałki i działa ze wszystkimi grami na konsolach.

  Jednak nie działa to tak dobrze jak natywna obsługa myszki, ale daje możliwość pewnego oszukiwania (bo gracz na konsoli jest łączony wtedy z tymi z padami na konsolach i mobilkach z 1. puli), czego oczywiście nie pochwalam. Twórcy Fortnite próbowali jakoś temu przeciwdziałać, ale firma od XIM4 wypuściło jakie update do swojego adaptera, żeby ponoć skutecznie temu zapobiec. Nie wiem czy coś się z tym zmieniło.

 • marcinmen11

  Panowie jak wiecie kupiłem karnet na siłkę. I mam pytanie. Czy u was też w szatni inni użytkownicy siłowni i basenu rozbierają się do naga? Ale nie zakrywając się ręcznikiem lub czymś innym tylko całkowicie bez stresu jak gdyby nigdy nic. Czy to tylko u mnie coś takiego się dzieje czy wszędzie tak jest. Dziwi mnie to i zarazem ciekawi.

  • Adrian Kornaś

   to norma, dzień na siłce bez zobaczenia fujarki jest dniem straconym

   • marcinmen11

    Aha. Dzięki za odpowiedz.

  • kapitanbudapren

   Na siłce nie, ale na basenie sportowym w męskiej szatni nie ma chyba jednej kabiny do przebierania, tylko szafki na ciuchy.

 • juszczyn

  Współczuje Adkowi w dzisiejszym odcinku.

  • Prez

   Czemu? 🙂

 • Vonsh Monster

  [pozdrowienia]
  Pozdrawiam Preza.
  https://uploads.disquscdn.com/images/0bb451a0a9f96f8830bd0c91c194f3480e5272b1ea8d768b693e0e1a4af12e46.jpg

  PS. Colldana też – intro dobre, ale nie rób więcej 😀

 • Razer

  Fajny odcinek, piękne przytyki, nie dziwię się że ludzie tak chętnie tego słuchają 🙂

 • Brett Zgredowski

  Cooldan i Adek namówili mnie do powtórnego grania w Apex. Dzięki.

 • marcinmen11
 • Porkite

  [Pozdrowienia]

  Pozdrowienia

 • Cezary Jelonek

  [Pozdrowienia] Adku! Ty nosz gryfny ślonski Synku! Suchom tak tych goroli z tyj całyj Rozgrywki juz łod jakiegoś czasu i teraz do mie dotarło, żeś sie (nosz gryfny ślonski Synku) po prowdzie do tyj zjodziejski Warszawy (tfu!) wyprowadził. Choć chopy z Rozgrywki, to fajne karlusy, to i tak mie boli żeś na emigracjo poszoł. Łoni Cie chyba na zło droga sprowadzili.
  Powiydz mi, Ty gryfny nosz ślonski Synku, czy Ci naszo ślonsko rolada już ciulym zaczyła śmierdzieć? Czy modro kapusta już Ci sie łobżidła? Kaj ty sie tam pchosz, do tych gorolskich złodzejów? Przeca my tu takie frele momy cycatei i gryfne. Już żeś zapomnioł jak tu piyknie śmierdzi wonglem?
  To Cie pewnie tyn coły Rojzer do emigracyji przekonoł. Abo tyn co tych naszych piyknych karłów z Bytomia nie lubi. Tyn caly Wojewoda z TVN-u. Czy jakoś tak chopu było.
  Łoni w tyj Warszawie (nosz piykny ślonski Synku) wydupcom Cie jak psa! Już Cie na deskorolka namówili.
  I co?
  Żeś sie na pysk wydupcy jak jakiś ciul!
  Uważej na siebie i jebej dalij na siłowni. I sie nosz gryfny ślonski Synku nie dej tym (tfu!) Warszawiokom.
  Pyrsk!

  A tak na poważnie, to pozdrawiam Szanowne Grono Redaktorów! Rozgrywka jest najlepsza!

 • Adrian Kornaś

  Koniec <3

 • Mapa Polski

  [Pozdrowienia] Pozdrowienia dla tych, którzy wiedzą OCB z mapami. Kartosalut, Bracia. Kiedy geograficzne WSNCP?

  • Adrian Kornaś

   Komentarz Koniec, oznacza, że już odczytaliśmy pozdrowienia i nie ma co pisać więcej, bo nagraliśmy nowy odcinek 🙂