Rozgrywka #165 – Oddzieleni Loadingiem

Kazz zawsze chciał jeździć wózkiem widłowym. I szukać Chińczyka. W końcu udało mu się spełnić marzenia. Podobną euforię czuł Adek wycinając mięso na burgery z kolejnych zwłok. Tymczasem Cooldan z Deuszem mocno głowili się nad przepisem na idealne guacamole. Deusz czuł lekki niepokój bo Cooldan non stop powtarzał pod nosem “Żyrafy wchodzą do szafy. Pawiany wchodzą na ściany. W Paryżu najlepsze kasztany są na placu Pigalle. Zuzanna lubi je tylko jesienią.” A Maciek tylko siedział i puszczał kasety.

GRY:

Kulturka:

 • Śmierć Stalina – Fabien Nury, Thierry Robin (04:19:25)

POBIERZ

Profil facebookowy: Bądź na bieżąco!

Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami

Chcecie napisać nam maila? To piszcie tu rozgrywkatv@gmail.com!

iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj

Muzyka w tle na podstawie Creative Commons License pochodzi https://www.bensound.com/. Albo z omawianych gier.

Gry do recenzji otrzymaliśmy od GOG.com, Good Shepherd Entertainment, Daedalic Entertainment GmbH, Team 17, Stormind Games, DrinkBox Studios.

Komiks znajdziecie np. w sklepie wydawnictwa.

 • marcinmen11

  Prez/perez/pyza lubi anime. Mistrzostwo. A tak w ogóle to ivona zrobiła więcej dla polskiej komedii niż cały sztab reżyserów i aktorów.

 • kapitanbudapren

  W Guacamelee 2 nawiązanie którego szukacie to Dragon Ninja :

  https://youtu.be/iyTrXsoSvxU?t=24
  Fajny pomysł z audiologami i Walking Dead, mam nadzieję, że będzie jeszcze w przyszłości wykorzystany.

  • Szpoko Audiobook

   Franko 2 ? 😉

 • Porkite

  A co to za utwór lecący w tle kaset z otchłani Preza?

  • Prez

   To ścieżka dźwiękowa z omawianej gry.

 • Pingback: Rozgrywka 165 – Oddzieleni loadingiem | Polskie Podcasty()

 • marcinmen11

  Adrian ja też ostatnio zacząłem grać w GK i żeby otworzyć drzwi w piwnicy to idź do astrologa w dniu z męską ikoną gdzie się znajduje obok latarni morskiej, na prawo od wioski potem w dół i jeszcze raz prawo po drodze. Jeżeli chcesz mieć sporo żelaza to rozwal kamienną ścianę ponad kościołem i po lewej stronie lasu jest kładka do kopalni żelaza, węgla i kamienia, potem sobie napraw most i kolejną kameną ścianę żeby było łatwiej ale szybciej się robi tą nad kościołem. Na kasę jest dobry węgiel bo się stakuje po setke na jeden zlot. na montażu postaraj się żeby trupy miały dwie lub mniej czerwonych czaszek i potem dekoruj graby żeby kościół był bardziej popularny i wyplew z wszystkiego co narzazie możesz dzięki czemu będziesz miał około 70 punktów dzięki czemu będą dawali na tace 2 srebra. Jak biskup przyjdzie to zapytaj się u niego o zadanie a on ci da zadanie na coś ze szkłem i będziesz mógł zacząć wydobywać piach. I na razie to tyle 🙂

  • Adrian Kornaś

   Dzięki, ale po tym jak gra usuneła mi sejva ja wywaliłem ją z dysku 🙂

   • marcinmen11

    Rozumiem ale mimo wszystko to masz. 😛

 • Myszkin

  W przypadku Shenmue wydaje mi się, że część tej magii, o której wspomina Kazz to zasługa fenomenalnej ścieżki dźwiękowej. Shenmue to IMO, jedna z tych gier, które lepiej ogląda się na youtube, niż w nie gra.
  Dziękuję, za fenomenalny soundtrack do biegania. Pozdrawiam.
  PS. Myślałem, że na “taśmach Preza” pojawi się Ys :).

 • marcinmen11

  [Pozdrowienia] Ave legiony sława i chwała. Nich wygra ten kto ma ostrzejsze kły. Pozdrawiam Nikogo. A kim jest nikt? Nikt jest kimś więc dlatego go pozdrawiam bo czuje się samotny bo wszyscy o nim zapominają.

  I z powodu że Adrianowi usunęło zapisy od Graveyard Keeper to postanowiłem że ja to zrobię tutaj za to że czytacie te moje pozdrowienia mimo wszystko. 😛

  Na pierwszy rzut oka można stwierdzić iż Graveyard Keeper jest pomazańcem Starville Valley z powodu że są niezwykle podobne, acz to tylko iluzja zaszufladkowania. Graveyard Keeper jest grą w której praca jaką będziesz wykonywał będzie się paliła w łapach z jej ilości, oraz wykonywanie jej będzie niezwykle chaotyczne, ale nie uprzedzajmy faktów. Gra się rozpoczyna kiedy nasza postać w czasach teraźniejszych wraca do domu i nagle potrąca go samochód, powodując iż spotyka śmierć i ona go wysyła do średniowiecznej wioski gdzie jego rolą staje się opieka nad cmentarzem ale to będzie paradoksalnie jedna z najrzadziej wykonywanych prac w samej grze. Możliwości pracy jest bez liku acz ona narasta wraz z postępami w grze i poznawaniem nowych person w okolicy. Pozwolicie że nie będę wam mówił kim oni są bo sam daleko nie zaszedłem w fabule ale ci co znają tematykę Fantazy i średniowiecza mogą się spodziewać generycznych acz nie prostackich person. Jak wcześniej wspomniałem pracy jest bez liku i to na wielu płaszczyznach bo możemy być farmerem, drwalem, górnikiem, wędkarzem, pszczelarzem jak też i kolejnymi profesjonalistami do obróbki materiałów od ród do oręża i innych. Ale co będzie po tych wszystkich wykonywanych rzeczach jeżeli miejsce w którym się znajdujemy nie ma sensu ani wiarygodności i tutaj nie można tego zarzucić dlatego że pomimo niewielkiej wielkości miejscówki to ona ma własny ekosystem upoważniający żeby stać się wiarygodnym bo wszystko jest na swoim miejscu i w odpowiedniej ilości.
  Muzyka czy też melodyjka umilająca nam spędzanie w grze jako czasu jest spoko i opasuje jak ulał, acz niestety nie wiem na jak długo ona wytrzyma swojej słuchalności i przełączmy na coś w tle bo ja sam preferuję w między czasie słuchać audiobooków lub YT podczas grania. Jeżeli bym musiał na coś zwrócić uwagę co nie było w pełni udane a przynajmniej w teraźniejszym momencie to są dwa główne usterki łatwe do naprawienia, po pierwsze to procesy z materiałem przy stołach rzemieślniczych nie można anulować powodując zmarnowanie surowców na w aktualnym momencie coś nie użytecznego, co prawda można używać triku z demontażem jakiejś rzeczy by odzyskać materiały ale nie wszędzie jest to możliwe. A po drugie na początku gry w niektóre miejsca draga się dłuży gdzie dodatkowo fakt że jeden dzień grze trwa siedem i pół minuty nie pomaga, teraz tego nie odczuwam bo się przyzwyczaiłem albo z faktu że więcej czasu spędzam w jednym miejscu na raz powodując małą ilość wycieczek do innych miejsc, sam już nie wiem. I reasumując po graniu w Graveyard Keeper przez ponad osiemnaście godzin mogę stwierdzić że jest to dobry punkt wejściowy w ten dział gier bo czeka na siebie i twoje akcje a nie że płynie samodzielnie jak w Starville Valley, i dzięki temu można łatwo sprawdzić dla każdego kto się zastanawiał czy mu to spasuje w jego gusta lub czuł się odrącony od Starville Valley za sprawą wielkości, złożoności i szybkości. Tutaj na mniejszej skali opiele łatwiej ogarnąć samą grę. Ja polecam grę praktycznie wszystkim osobom którzy nie potrzebują ciągłej akcji a relaksu i wyciszenia. I tutaj napiszę na koniec parę porad dla osób które by chwaciły by zacząć grać i nie zrobić durnych błędów jak ja.

  Pierwszy krok: Zawsze sprawdzaj dokładnie przepisy do produkcji.
  Drugie ostrze: Postaraj się jak najszybciej rozkopać piwnicę żeby szybciej poruszać się po części mapy dlatego że piwnica skraca dystans do niektórych miejsc od 20% do 50%.
  Trzeci ostatni przystanek: Nad cmentarzem jest las, na lewo od lasu jest rzeka i kładka, za rzeka jest złoże marmuru, węgla i żelaza.
  Czarty zapomnimy członek: Przy cmentarzu jest zrujnowany most a za nim jest bagno i kolejna przeszkoda do złóż z nowocześniejszego punktu ale z powodu że trzeba naprawić most i skopać głazy to wcześniejszy punkt jest łatwiejszy.
  A po piąte, niech gadają: Staraj się upiększać kościół by więcej ludzi przychodziło a cmentarz by więcej pieniędzy dawali.

  I oto była moja recenzja Graveyard Keeper i jak? Może być czy do kitu? Starałem się jak mogłem żeby to było profesjonalne ale ocenę zostawiam wam.

  Szuta cześć układanki: Jesteście super i byle tak dalej bo gdyby nie wy to wiele osób by nie miała powodu do uśmiechy
  Siedem grzechów głównych: Zastanawiam się czy sam nie spróbować podcastingu ale nie mam z kim w aktualnym momencie. Niech wygra ten kto ma ostrzejsze kły.

  • Myszkin

   (づ◔ ͜ʖ◔)づ Jest idealna. Mówi ci to random z internetów.

   • marcinmen11

    Dziękuje. OwO

 • Silent Berserker

  Braveland, doskonały klikacz. Pozdrowienia dla całej ekipy przegrywów.

  https://uploads.disquscdn.com/images/02c4a8bc7a099fd2934084ab75c8bc7a2053e92394487bdbc3684b0b864c6cc9.png

 • Doniu

  [Pozdrowienia] Może rzutem na taśmę zdążyłem. Chciałbym pozdrowić wszystkich arachnofili jako że nowy Spider buja się już na linie. Niech moc będzie z wami. Tak wiem to z czego innego. Jako, że dzisiaj widziałem dosyć dużego pająka, dostałem rozkaz jego morderstwa ale z uwagi na premierę nowego Spidermana pomogłem mu uciec, trzeba sobie pomagać 😀