Rozgrywka #136 – Pleśniowe sery i hejt na puzzle

Nazbierało się nam giereczek do recenzji, więc znowu zamiast śmieszkować, to sobie o nich rozmawiamy. W dodatku, o zgrozo, często mówimy merytorycznie i z sensem. To znaczy chyba z sensem – w oparach narkotyków i bimbru zawsze nam się wydaje, że mówimy do rzeczy, a potem wychodzi taki Koldan czy inny Czajnik Tatum.

A na tapecie dzisiaj horror na wsi, erpeg bez magii, erpeg z magią, szczelanka dla twardzieli i platformówka dla nikogo. Są też bardzo ciekawe starocie od Kazza i kilka indyków, które powinny Was zainteresować. Miłego!

GRY:

 • Outlast II
 • Expeditions: Viking
 • Planescape: Torment – Enhanced Edition
 • Yooka-Laylee
 • Day of Infamy
 • Ys I & II Chronicles+
 • Planet Nomads (Early Access)
 • Ys: Memories of Celceta
 • Flinthook
 • Estiman
 • Fit 2 Shapes
 • Blackwood Crossing

KULTURKA:

 • Attack on Titan

POBIERZ

Profil facebookowy: Bądź na bieżąco!

Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami

Strona internetowa: rozgrywkapodcast.pl

iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj

 • Pingback: Rozgrywka #136 – Pleśniowe sery i hejt na puzzle | Polskie Podcasty()

 • Silent Berserker

  Mega. Dzieki dla calej ekipy !

 • Rudy_Rydz

  Cooldan, oglądałem Age of Ultron w kinie i nawet wtedy efekty specjalnie nie powalały. Miałem wrażenie, że oglądam film ze stajni DC. :/ Pierwsze Avengersy wyglądają lepiej, o Civil War czy Strażnikach nie wspominając.

  • cooldan

   Ciekawe czemu.

 • Zubek

  Tytany w kulturce…
  Nie bałem się tak bardzo, odkąd Cooldan powiedział Utawarerumono.

 • BlackTAO

  Chłopaki robicie kawal dobrej roboty, oby tak dalej.

 • Brett Zgredowski

  Kazz skąd kupujesz mangi? Myślę że kolekcja Tytanów byłaby super prezentem dla żony. Ciągle siedzi z nosem w ekranie i ogląda to anime.

 • Jędrzej Mąkosa

  [POZDROWIENIA] Smacznego śniadania i miłego dnia.

  Dzisiaj wierszyk krótszy będzie,
  Kto przeczyta, o kim mowa?
  Żebyście nie trwali w błędzie,
  Podpowiedzi parę podam.

  Duży to człek niebywale,
  Lewą ręką mury kruszy.
  Kroczy we wsi co dzień w chwale,
  Prawą głaszcze kotom uszy.

  Pod rozkazem ma koparki,
  Mrowie ludzi, busów troszkę.
  W szopie trzyma betoniarki,
  A z cementu ma poduszkę.

  Kto to taki? Nic nie zdradzę,
  Strachem lekko obleciałem.
  I pomyślcie trochę razem,
  Kogo dziś obsmarowałem.

  • Prez

   Coraz lepsze te wiersze. Może by tak wydać tomik poezji?

   • Jędrzej Mąkosa

    Wiersze jak recenzje – nikt ich nie czyta.

    • Mateusz Tomczyk

     Ja czytam wiersze jak coś ,
     PS tak wiem it’s so gay 🙁

 • Oksymoron

  [POZDROWIENIA] Poprzednim razem nie udało mi się, więc próbuje jeszcze raz… Pozdrawiam pewnego Gimbusa (podobno jest tu w jakimś
  “lore”, czy czymś takim…), który polecił mi wasz podcast, a także całą
  Redakcje Rozgrywki oraz Wszystkich z Grupy facebookowej.

  PS. “~2017: Yaxes wciąż nie może przefarbować włosów jak cywilizowany człowiek”

 • Adrian Kornaś

  [POZDROWIENIA]
  Dzięki Grzesiu za polecenie WH40k: DoW <3

  Maciek, kolacje masz w mikrofalówce, odgrzej sobie.
  XOXO aduś <3

 • Marcin Tomkowiak /sakora

  [POZDROWIENIA] Pozdrowienia dla wszystkich ogrywających gry do upadłego, obyście nie padli. Pozdrowienia dla ojców prowadzących, trzymajcie kierownicę i przestrzegajcie przepisów. Pozdrowienia dla miłośników horrorów azjatyckich, coś stoi za waszymi plecami. Mniam. Pozdrawiam.

 • szokiz

  [Pozdrowienia]

  Nazwa Wrzeszcz pochodzi od dawniejszych nazw Wrest i Wrzost, która z kolei oznacza wrzos (niegdyś na tych terenach istniał las z wrzosowiskiem).

  Z dokumentu księcia Świętopełka wystawionego w dniu św. Katarzyny 25 listopada 1263 wynika, że dawna nazwa brzmiała Vriezst. W 1404 osadę nazwano Langfuhr – w tym czasie Krzyżacy mieli w niej swoje folwarki.

  Langfuhr w języku niemieckim oznacza „długi przejazd” (tu: „długi podjazd”, co miało odnosić się do faktu, że położenie Wrzeszcza wyznaczało skrzyżowanie ówczesnych ciągów komunikacyjnych). Według innych źródeł nazwa ta znaczyła „długi bród” i odnosiła się do konieczności przeprawy przez potoki: Królewski, Strzyży i Jaśkowej Doliny w drodze z Gdańska do Oliwy.

  28 marca 1949 r. ustalono urzędową polską nazwę miejscowości – Wrzeszcz, określając drugi przypadek jako Wrzeszcza, a przymiotnik – wrzeszczański.

  Buziaczki dla Krula :*

 • Mateusz Tomczyk

  [POZDROWIENIA] Nie często zbieram się do pozdrowień ale zauważyłem ze z odcinka na odcinek ta sekcja Podcastu R staje się coraz krótsza. Mam taką myśl z tyłu głowy, że to całe ogłaszanie “Halo nagrywamy ziomki” i “podro tylko na stronie” (którą wiadomo nikt nie czyta i nie odwiedza) jest tylko po to bo Wam się kurde nie chce tego czytać. Tak więc chciałem pozdrowić: ..
  Kacper Kraśniewski
  Przemysław Zdrojewski
  Karol Rychwalski
  Dębski Michał
  Darek Pan Kosmosu
  Andrzej Piętka
  Kamil Kasjanowicz
  Jakub Laczynski
  Piotr Prekaniak
  Juliusz Podolski
  to jak na razie tylko 10tka osób która ostatnio dołączyła do Grupy na FB, please ludzie udzielajcie sie. Niech grupa żuje a nie tlko marudzą “stare pierdoły” i kolesiowskie posty z weekendów.
  PS. przy następnych pozdrowieniach poprawie się i będę pozdrawiał setkami 😉

 • Brett Zgredowski

  [POZDROWIENIA] Pozdrowienia dla braci Mario i Luigi, którzy nawiedzili Kopernikański Gród na początku maja. Raz jeszcze sorry za niewygodne wyro. Mam nadzieję, że w tym odcinku usłyszę reckę Preya. Szkoda, że Was wszystkich nie spotkam na Pixelu. Pozdro 700

 • Michał Klimiuk

  [Pozdrowienia] Szczególne pozdrowienia dla Marcina Trybusa i Łukasza Dorosza. Dzięki nim będę miał co jeść pod koniec maja. Dziękuję wam za litość. Wiszę każdemu po kracie browarów.

  Natomiast [dzieci zatkajcie uszy] niech ubisoft się pie*dolnie w ten swój tępy francuski łeb, gdzie jak ostatnie ch*je zrobili sobie nieśmieszny żart z całej populacji polskich graczy… To jest ku*wa mać poziom marketingu z NMSa… Najpierw chytrze ogłosili 4 sezony żeby później wy*ebać polski sezon bo im się gra popsuła. I nie… nie opóźnić a po prostu wy*ebać bo mapy nie będzie a jedynie rzucą społeczności ochłap w formie upchania 2 polskich operatorów w kolejnych sezonach.

  Jebać Ubisoft.
  Wasze matki golą klatki.
  Nie macie prawa Legia Warszawa.

  Serdecznie Ja niżej Podpisany
  Bez wyrazów szacunku
  Pendzel

 • Michał Klimiuk

  [Pozdrowienia] Szczególne pozdrowienia dla Marcina Trybusa i Łukasza Dorosza. Dzięki nim będę miał co jeść pod koniec maja. Dziękuję wam za litość. Wiszę każdemu po kracie browarów.

  Natomiast [dzieci zatkajcie uszy] niech ubisoft się pie*dolnie w ten swój tępy francuski łeb, gdzie jak ostatnie ch*je zrobili sobie nieśmieszny żart z całej populacji polskich graczy… To jest ku*wa mać poziom marketingu z NMSa… Najpierw chytrze ogłosili 4 sezony żeby później wy*ebać polski sezon bo im się gra popsuła. I nie… nie opóźnić a po prostu wy*ebać bo mapy nie będzie a jedynie rzucą społeczności ochłap w formie upchania 2 polskich operatorów w kolejnych sezonach.

  Jebać Ubisoft.
  Wasze matki golą klatki.
  Nie macie prawa Legia Warszawa.

  Serdecznie Ja niżej Podpisany
  Bez wyrazów szacunku
  Pendzel https://uploads.disquscdn.com/images/a83393350d05efff34da5fddab956c09ec8a6e56b7544ba31ae1c4fff63d2f38.jpg

 • Sebastian Rulik

  [Pozdrowienia]

  Zbieram się do tych pozdrowień już ponad pół roku, ale wreszcie nadszedł ten dzień. Pamiętam, żeby się wpisać. Klękajcie narody!

  Zacznę od pozdrowienia Cooldana i Tomka Pieniaka, których (wreszcie) poznałem osobiście na Warsaw Games Week! Bardzo miło było z wami chwilę pogadać, mam nadzieję, że uda nam się znowu spotkać na kolejnym WGW.

  Pozdrawiam także osobę, która mi sprzedała PS Vitę, chyba Marcina Trybus (albo osobę bardzo podobną) – obiecałem Ci to i wciąż pamiętam! Wbrew pozorom nie sprzedam, sprawdza się idealnie w podróżach.

  Następnie pozdrawiam jeszcze raz Cooldana – dzięki za pozwolenia na zamieszczanie wszelkich ofert sprzedaży/kupna na grupie.

  W następnej kolejności korzystając z okazji (podejrzewam, że słuchacie rozgrywki – przynajmniej część ekipy) pozdrawiam całą ekipę odpowiedzialną za podcast Kolaudacja: Show, czyli Tomka, Tomka, Kasię, Malwinę, Anię, Czarka, Zdana, Basię, Milo (którego już dawno nie było), Pawła … Ciężko zapamiętać wszystkich, jak kogoś pominąłem to przepraszam i też pozdrawiam! Bardzo przyjemnie mi się was słucha! Cieszę się, że postanowiliście się ukazać. Cieszy mnie również fakt, że udało się tchnąć życie w grupę i aktualnie jest nas nawet trochę, a materiałów do dyskusji nie brakuje.

  Na koniec pozdrawiam ekipę podcastu Rozgrywka. Wiecie doskonale jak umilić mi czas w samochodzie, na rowerze czy podczas grania. Grube Rozmowy jak dla mnie są strzałem w 10. i z nieskrywaną przyjemnością powiem, że niektóre odcinki przesłuchałem 2x. Żadnych innych podcastów nie słuchałem więcej niż raz każdy odcinek.

  Pozdrawiam także wszystkie osoby z grup Wszystko Gra i Rozgrywka. Jesteście naprawdę dobrym powodem, żeby nie usuwać konta na ryjoksiążce.

  Jeśli kogoś pominąłem to przepraszam i też pozdrawiam. Peace and Love!

  • cooldan

   Wspaniały komentarz i pozdrowienia, ale masz strasznego pecha bo odcinek już nagrany dwa dni temu!

   • Sebastian Rulik

    toż to ci dopiero zaskakujący twist fabularny! No nic, będę musiał przekopiować pod następny odcinek i jeszcze o coś rozszerzyć 😛 Może coś wymyślę 🙂

  • szokiz

   Sprzedam Vite

 • Vramin

  Tradycyjnie – nie wiem co zrobiliście, ale róbcie tak dalej, bo od paru odcinków słucha się was naprawdę świetnie. I pisze to ktoś kto pamięta pierwszy odcinek z piosenką dla Emiela o pójściu na jednego 🙂

  Przy okazji brawa dla Razera, chyba kompleksy mu przeszły bo wstęp nie jest już taki przesadnie rozwleczony a taki jak być powinien.

  • cooldan

   Kruldan dziękuje za opinie 🙂

 • Paweł Doniec

  Już się chciałem zabrać (w końcu) za pozdrowienia a tu czytam że odcinek nagrany 🙁 pozostał tylko ból i zgrzytanie zębów
  Ja nie wiem co ty Cooldan chcesz od dangerous golf, przecież nie jest taki tragiczny, sam w niego grałem, może błędów to on ma full ale jak zobaczyłem CrashFM to wspomnienia z Burnouta wróciły i wygląd taki jak w trójce 🙂
  A co do Marvela to też muszę nadrobić skoro nawet ty to zrobiłeś 😀
  Też oglądałem Buffy, ja nie wiem co wy się tak czepialiscie 😛
  Ps.Crash będzie zajebisty pod każdym względem

 • Zidaya

  Jak się nazywa melodia kończąca podcast?