Quick Start! XCOM 2

Firaxis Games powraca z sequelem swojego hitu z 2012 roku, który był rebootem hitu z 1994 roku, bo przemysł rozrywkowy lubi zaczynać od nowa, kiedy kończą się pomysły, ale… tym razem reboot był świetnym posunięciem, a okazuje się, że dwójka jest jeszcze lepszą grą. W niecały tydzień od premiery XCOM 2 sprzedał się już w liczbie pół miliona sztuk, a przecież jest eksem pecetowym. W dodatku średnia ocen na Metacritic mówi sama za siebie – 91.

Po rewelacyjnym Homeworld: Deserts of Kharak fani strategii mogą przenieść się na mniejsze, turowe pole bitwy i zniknąć na dziesiątki, jeśli nie setki godzin. Tym razem jednak zamiast wsparcia przywódców całego świata muszą liczyć tylko na siebie. 20 lat temu inwazja na Ziemię zakończyła się wygraną kosmitów, a wszystkie kraje jeden za drugim poddały się rządom Adventu, czyli kosmicznej koalicji. Żeby jednak gra miała sens, ktoś musi z najeźdzcami walczyć i robimy to my, wcielając się w szeregi Ruchu Oporu.

Fabuła, chociaż nie należy do oryginalnych, daje pole do popisu w kwestii rozgrywki, znacznie urozmaiconej i rozbudowanej względem “jedynki”. Jako rebelianci często stosować będziemy taktyki partyzanckie, co wprowadza do gry element skradania się. Jest też więcej gadżetów, obiektów do zbudowania w bazie, technologii do zbdania. Pojawia się też możliwość modyfikacji broni i przede wszystkim… zatrzęsienie elementów wyglądu żołnierzy, pancerza, malowań i dodatku. Lepiej niż w The Sims! Serio…

Przy tej okazji mam dla Was coś wyjątkowego, fragment rozgrywki z moim komentarzem, żebyście mogli zobaczyć jak gra wygląda w praktyce. Zapraszam do obejrzenia starcia Rozgrywkowej ekipy z bandą kosmitów.

Platforma: PC

XCOM 2 / Deweloper: Firaxis Games / Wydawca: 2K Games / Strona Oficjalna.

Grę otrzymałem od przyjaciół na urodziny 😀