Quick Start! Warhammer: End Times – Vermintide

QUICK START! to nowy cykl, w którym opisywać będziemy pierwsze wrażenia z ogrywania danej produkcji. Kilka słów na szybko, najczęściej na temat wersji pokazowych, testowych lub demonstracyjnych. Na pierwszy ogień idzie Vermintide, którego beta PC właśnie trwa – Prez.

 

 

Warhammer: End Times – Vermintide to sieciowa gra kooperacyjna rozgrywana w uniersum Warhammera. Skojarzenia z Left 4 Dead nie są przypadkowe – gra jest właściwie kopią popularnej serii o zombiakach, ale nie jest to wcale wada.

Czteroosobowy oddział śmiałków staje do walki z armią Skavenów, która najechała miasto. Fanom Warhammera nie trzeba tłumaczyć kim są Skaveni – reszcie spieszę z wyjaśnieniem: to fikcyjna rasa szczuropodobnych istot ze świata Warhammera, która żyje pod powierzchnią Starego Świata. Do wyboru mamy tu krasnoluda wojownika, rycerza wojownika (broń oburęczna), elfią łuczniczkę, kobietę maga i łowcę czarownic. Każda z klas potrafi walczyć w zwarciu lub na odległość, ale do broni dystansowej potrzebna jest amunicja. Wyjątkiem jest tu kobieta mag, która amunicji nie potrzebuje, ale musi uważać z magią – zbyt częste z niej korzystanie może się dla niej źle skończyć.

 

 

Rozgrywka to schemat dobrze znany z L4D, czyli rajd przez mapę i walka z setkami przeciwników, którzy mają w swoich szeregach jednostki specjalne. Tutaj niespodzianek nie ma – wypasieni Skaveni są totalnie zerżnięci ze specjalnych potworów znanych z gier Turtle Rock Studios. Podobnie jak w L4D, należy nie zatrzymywać się i brnąć do celu, żeby uniknąć osaczenia przez hordy wrogów. Emocjonująca, dynamiczna i brutalna rozgrywka sprawia frajdę i potrafi dać w kość na wyższych poziomach trudności. Po każdej misji (trwają one od 20 do 40 minut) zdobywamy losowy loot dla wszystkich postaci, które levelują, ale nie wiąże się to ze zmianą statystyk. Ekwipunek różni się od siebie nie tylko statystykami, ale też ciosami, które oferuje – według twórców nie ma podziału na lepszą i gorszą broń, ale to ocenimy już w pełnej wersji.

Beta ma problemy z płynnością na niektórych konfiguracjach, ale wymagania nie są wyssane z palca – oprawa graficzna stoi na wysokim poziomie. Klimat i design lokacji zasługują na brawa – fani Warhammera będą zachwyceni. Premiera już 23 października na PC. Premiera konsolowa zapowiedziana jest na I kwartał 2016.

Warhammer: End Times – Vermintide / Developer: Fatshark / Wydawca: Fatshark / Strona Oficjalna.

Prez