Quick Start! The Flame in the Flood

Indyki, rogaliki, produkcje niezależne wszelkiej maści to ostatnio chleb powszedni w branży. Ósma generacja to istne zatrzęsienie tego typu, ale gracze twierdzą, że to bardzo dobrze. Gorzej jak te indyki lądują w ofercie PS+ albo Games with Gold, bo wtedy jest lament, że nie dali dużego tytułu AAA, tylko jakieś g****. Ale muszą się te wszystkie indyki dobrze sprzedawać (no i jest je o wiele taniej wyprodukować niż “duże” gry) bo wyrastają niczym “deszcze po grzybu” (tak, właśnie zrobiłem z tego oficjalne powiedzenie).

Poznajcie The Flame in the Flood od The Molasses Flood, studia, w którym pracują ludzie wcześniej odpowiedzialni za takie gry jak BioShock, Halo, Guitar Hero oraz Rock Band. Ich gra to kolejna ambitna produkcja niezależna, która została sfinansowana dzięki Kickstarterowi. Ten uroczy, postapokaliptyczny survival opowiada historię dziewczynki o imieniu Scout oraz jej psa Aesopa. A właściwie to historię wielu dziewczynek o imieniu Scout (oraz jednego, tego samego psa) – zginiecie tutaj często, bo to gra z gatunku roguelike.

Przepiękna oprawa audiowizualna, świetna muzyka i genialny klimat – to wszystko tu jest. Jest też rozgrywka bardzo przypominająca Don’t Starve, bo gra całymi garściami z niego czerpie. Dziewczynka, aby przetrwać, musi zbierać jedzenie, wytwarzać przedmioty i przeszukiwać opuszczone dawno temu domy. W świecie zalanym przez wodę, nie znajdzie ona wsparcia innych ludzi, a jedynie zagrożenie ze strony wszechobecnych zwierząt. Głód, pragnienie, wychłodzenie, zmęczenie, rany odniesione podczas walki – wszystko będzie chciało was zabić. Ale z każdym kolejnym podejściem poznacie świat gry coraz lepiej i nauczycie się radzić sobie z problemami. Podróż z nurtem rzeki może być naprawdę fascynująca, jeśli lubicie takie produkcje. Zapraszam do zapoznania się z materiałem wideo, w którym szczegółowo opowiadam o The Flame in the Flood.

Autor: Prez

Platforma: PC, Xone

The Flame in the Flood / Deweloper: The Molasses Flood / Wydawca: The Molasses Flood / Strona Oficjalna.

Grę otrzymaliśmy od Evolve PR.