Quick Start! Raiders of the Broken Planet (Beta 2)

Muszę przyznać, że nie spodziewałem się możliwości napisania drugiego Quick Start o tej samej grze. Jednak nowy build, który miałem okazję przetestować razem z Prezem i Cooldanem, nie pozwoli mi przejść obok tego tytułu obojętnie – Hader.

Hader: Moje doświadczenia po pierwszej becie były następujące – grafika taka sobie, optymalizacja średnia, matchmaking przyprawiał o mdłości, a tryb antagonisty nie działał. Mercury Steam zrobiło jednak kawał dobrej roboty, bo powyższe zarzuty możecie już wyrzucić do kosza. W zeszły weekend ograliśmy nowy build na wysokich ustawieniach, a gra zasuwa teraz jak samochodziki w Micro Machines.

Prez: Postanowiliśmy sprawdzić grę ponownie, tym razem we trzech, bo podczas poprzedniej bety Cooldan i ja nie mieliśmy czasu. Zaczęliśmy grać dość późno, bo około godziny 23. Chcieliśmy głównie nagrać jakiś materiał do Dobranocki.

Hader: I nagraliśmy. Dwie Dobranocki (jedna poleciała do kosza przez lagi, druga ma skopany dźwięk, ale i tak jest świetna), a potem katowaliśmy do upadłego dwie dostępne poza tutorialem misje, sprawdzając różne klasy postaci. Masa frajdy, świetna kooperacja i setki przekleństw w stronę gracza, który jako antagonista sprawiał nam niemałe kłopoty podczas zaliczania zadań. Ta gra to będzie samo dobro. Będzie tym, czym bardzo chciało być Evolve.

Prez: Różnorodne klasy postaci (każdą gra się zupełnie inaczej), wciągające, składające się z wielu zadań misje (każde zadanie jest zupełnie inne), czy wreszcie tryb antagonisty, który wnosi do rozgrywki wielkie emocje. Ta gra to zupełne zaskoczenie – mieliśmy tylko nagrać Dobranockę, a nie mogliśmy się od niej oderwać prawie do 4 rano. Czekam na więcej.

Hader: Czekam na kolejną betę. Czekam na Preza, dzięki któremu mój i tak już bogaty słownik łaciny podwórkowej wciąż się powiększa. Czekam na Cooldana mówiącego „Teraz cię dojadę skurczybyku” do antagonisty, którego szukał przez pół mapy, bo ten zabił go kilka razy pod rząd. Czekam na nowe, wciągające misje. To będzie świetna gra!

Zobacz również: Dobranocka Rozgrywki #48 – Raiders of the Broken Planet (Beta)

Przeczytaj: Quick Start! Raiders of the Broken Planet (Beta 1)

Autorzy: Krzysiek „Hader” Talajczyk i Prez

Platforma: PC

Raiders of the Broken Planet / Deweloper: Mercury Steam Entertainment / Wydawca: Mercury Steam / Strona Oficjalna.

Grę otrzymaliśmy od Plan of Attack.