Quick Start! Just Dance 2016

Jakoś mojej uwadze umknął fakt, że na PSN dostępne jest demo nowego Just Dance. Czym prędzej wziąłem się więc za pobieranie i śpieszę wam donieść co i jak.

Pewnie nie wiecie, że od jakiegoś czasu zakochany jestem w tej serii, więc gdy tylko ogłoszono, że do Just Dance 2016 nie będzie potrzebny żaden dodatkowy kontroler, to wiedziałem, że dla mnie jest to must have. Dotychczas grałem jedynie na Wii i chociaż archaiczność konsoli i oprawy w żaden sposób nie przeszkadza, to fajnie jest móc się przesiąść na nową generację.

W demie dostępna jest jedna piosenka Calvin Harris ft. John Newman “Blame”. Nie jest to jakiś mój szczyt marzeń, ale na bezrybiu i rak ryba. Po odpaleniu gry od razu wita nas plansza z wyborem kontrolera. Mam nadzięję, że w finalnej wersji gry wyskoczy ona tylko raz, bo po 20-stym odpaleniu gry, plansza może denerwować. W najnowszej części oprócz grania na PS Move oraz PS Camera (Cooldan, możesz znowu wykorzystać swój gadżet!) możemy jako kontrolera używać telefonu z Androidem, iOS lub Windowsem. Miałem pewne obawy, czy mój leciwy telefon, Samsung Galaxy Advance, uciągnie dedykowaną apkę, ale okazało się, że nie ma z tym żadnego problemu i działa ona całkiem płynnie, w pewnym stopniu zastępuje pada dzięki czemu samym telefonem możemy sterować całą gra.

srodek

Najważniejsze jest jednak to jak gra zczytuje ruchy gracza, a to jest dziwne i nie jednoznaczne. Z jednej strony po pierwszym odpaleniu pomyślałem “WOW! To naprawdę działa!“, z drugiej jednak, po kilku grach mam wrażenie, że czasem dzieje się co chce. Mogę stać w miejscu i lekko ruszać ręką, a gra rzuca wtedy na lewo i prawo perfectami, innym razem znów, mimo prawidłowego tańczenia (w poprzednie części mam przegrane masę godzin, więc musicie mi uwierzyć, że wiem jak się w Just Dance gra) lecą same iksy. Co do wygody też mógłbym się przyczepić, bo jednak trzymanie smartphona w trakcie tańczenia nie jest zbyt poręczne, mój samsung jest akurat niezbyt duży, ale przy większych telefonach na pewno nie jest lepiej. Dodatkowo jestem w stanie sobie wyobrazić telefon lecący w stronę telewizora. Miłą funkcjonalnością jest to, że konsola może czytać do 6 telefonów jednocześnie, gdzie Playstation Move umożliwia grę tylko w 4 kontrolery. Oprócz tego nie ma jakiś szczególnych cech wyróżniających akurat tę część. Wygląda ładnie, działa płynnie, wszystko tak jak trzeba.

Po ograniu dema, jestem nadal przekonany, że to świetna gra i na pewno ją kupię. Granie na telefonie to fajny bajer, ale chyba jednak będzie trzeba nabyć Playstation Move, a jedynie w przypadku większych imprez korzystać ze smartfona jako zapasowego kontrolera. Lista ogłoszonych piosenek jest dość imponująca, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Liczę, że w grze pojawią się też inne tryby znane z poprzednich części, w tym mój ulubiony Just Sweat.

JUST DANCE 2016 / Developer: Ubisoft / Wydawca: Ubisoft / Strona Oficjalna.

Adek