Quick Start! Call of Duty: Modern Warfare Remastered

Od bitew II Wojny Światowej do starć w kosmosie – Call of Duty przeszło długą drogę. Ta ewolucja nie przypadła wielu osobom do gustu, dlatego Activision Blizzard postanowiło odświeżyć magnum opus serii, czyli pierwszą część Modern Warfare. Po prawie dziesięciu latach gra powraca w zremasterowanej wersji. Czy to naprawdę taki rewelacyjny FPS, czy może nostalgia znowu płata nam figla?

Remaster zaoferuje całą kampanię dla pojedynczego gracza oraz tryb multi z dziesięcioma mapami z oryginału. W ramach wczesnego dostępu otrzymałem możliwość rozegrania kampanii, czyli elementu dla wielu graczy najważniejszego. To ta sama, świetna przygoda, którą dobrze znamy. Emocjonuje tak samo jak w 2007 roku i tak samo jak wtedy, prowadzi gracza za rączkę przez zestaw liniowych misji, które niekiedy przechodzą się same. Każdy przeciwnik wyskakuje prawie zawsze w tym samym momencie, chyba że skrypt się zablokuje, dlatego misji można nauczyć się na pamięć. Co prawda zawsze można zwiększyć poziom trudności, ale wtedy ginie się często i bez sensu.

Nie zrozumcie mnie źle, uwielbiam Modern Warfare, ale lojalnie ostrzegam, że na każdym kroku czuć, że gra ma swoje lata. Odświeżono jedynie oprawę audio-wizualną, zaś wszystkie bolączki i niedoróbki oryginału pozostały. Jednak za oprawę należą się deweloperowi brawa – widać różnice! Niestety nie jest to jakość remastera Gears of War z zeszłego roku i na pierwszy rzut oka widać też, że gra nie należy do tej generacji. Ale nikt nie oczekiwał przecież cudów, a poprawa jakości oprawy względem oryginału jest wystarczająca, by bawić się dobrze. Dla graczy konsolowych posiadających sprzęt najnowszej generacji możliwość powrotu do gry to nie lada gratka. Gracze pecetowi też powinni się ucieszyć – obecnie w pecetowym multi w oryginalnej grze większość serwerów jest zmodyfikowana i wszędzie czają się cziterzy, którzy psują zabawę.

Dla mnie osobiście to właśnie tryb multi jest największą atrakcją i chętnie wrócę do grania, kiedy ukaże się pełna wersja gry. Niestety remaster nie będzie zawierał wszystkich map do zabawy wieloosobowej, które znalazły się w oryginale, ale twórcy obiecują, że odświeżyli 10 z nich, w tym takie klasyki jak Crash, Backlot i Crossfire. Tryb sieciowy to podobno zupełnie odrębny moduł tworzony od zera, jednak podobny do oryginału pod względem zawartości. Mam nadzieję, że nie zmieni się on zbyt drastycznie w stosunku do oryginału – multiplayer w Modern Warfare pozostaje jednym z niedoścignionych wzorców w branży.

Oto fragment rozgrywki z kampanii fabularnej:

Autor: Prez

Platforma: PC, PS4, Xone

Call of Duty: Modern Warfare Remastered / Deweloper: Infinity Ward oraz Raven Software / Wydawca: Activision Blizzard / Strona Oficjalna.

Grę otrzymaliśmy w wersji early access od Kool Things.