Przyjaciele Rozgrywki: Tomasza Alickiego przewodnik po Halloweenowych patchach

Od dziś oprócz Preza może również spodziewać się pojawiających się tekstów Tomasza Alickiego. Mogliście natknąć się na jego teksty na portalu Bestiariusz.pl gdzie pisał o filmie, książkach, komiksach i grach. Pisze również dla bezlagów.pl (gdzie współtworzy dział gier) i vitasite.info gdzie pojawiają się jego recenzje i felietony. 

Dzień cukierków i psikusów to takie święto, które nigdy nie zostaje pominięte w świecie gier. Co roku włączam Steam albo AppStore i zasypują mnie dynie…

Potem szybko sprawdzam dostępność aktualizacji tytułów, które odpalam regularnie na swoim komputerze. To samo robię na Wielkanoc czy Boże Narodzenie. Zazwyczaj dzięki temu przeżywam dodatkowe wydarzenia, które zachęcają mnie i masę innych ludzi do zabawy. Po przyjrzeniu się halloweenowym pomysłom developerów zastanowiłem się, co podobało mi się najbardziej.

World of Warcraft

Halloween zawsze kojarzyło mi się z Blizzardem. W WoWie jest to doskonała okazja dla kolekcjonerów. Idea nie zmieniła się specjalnie w porównaniu do tego, co działo się rok temu. Musimy po prostu znaleźć jednego z licznych NPC porozrzucanych po świecie i porozmawiać z nim. Pierwszą z misji jest przećwiczenie rzucania wiadrami z wodą na płonących strachach na wróble. Potem bierzemy się za poważne zadania i musimy ugasić całe miasteczko.

Kluczowa rolę odgrwa tutaj współpraca. Potrzeba minimalnie pięciu osób, które wezmą się do pracy, żeby wykonać misję w odpowiednio krótkim czasie. W nagrodę przed nami pojawia się dynia, która obdarowuje nas prezentem. Zawartość jest losowa. Oprócz jakichś cukierków o różnych efektach możemy zgarnąć mounta – latającą miotłę.

wow

Wspomnianą misję można powtarzać codziennie. Poza tym przeróżni NPC rozdają mniejsze woreczki z nagrodami. Tam zazwyczaj znajdujemy jakieś krótkotrwałe boosty do prędkości poruszania się i dynie, które można założyć komuś na głowę.. Halloween w World of Warcraft to również pretekst dla graczy do powrotu. W tym roku ludzi przyciąga nadchodzący dodatek, ale zawsze widać było wzrost populacji serwera, kiedy pojawiała się tego typu aktualizacja. Gracze wchodzą, robią kilka questów i zgarniają dostępne nagrody.

Counter-Strike: Global Offensive

Tutaj drobna, bardziej komiczna aktualizacja. Valve zafundowało swoim graczom halloweenowe maski. Są one przydzielane losowo, regularnie się zmieniają. Jednak już po kilku godzinach od wypuszczenia aktualizacji zaczęły pojawiać się filmiki prezentujące znaleziony bug. Zdarzało się bowiem, że można było zobaczyć gracza ukrytego w granacie dymnym. Z szarej chmury wystawała gdzieś tylko pomarańczowa maska dyni, co podsuwało nam przeciwnika pod sam nos.

CO GO

Oprócz tego po mapach biegają kurczaki-zombie. Valve postawiło na zabawny motyw, który moim zdaniem zdał egzamin. Wygląda to tak, jakby na kurczaki narzucić prześcieradło z dziurami na oczy.

League of Legends

Tymczasem Riot postanowił nagrodzić swoich graczy przecenami na skórki. 31 października kończą się stałe zniżki. Ponadto co 6 godzin zmieniały się kolejne skiny objęte promocjami. Jest to Halloween dla łowców okazji – pojawiały się bowiem skórki o naprawdę sporej wartości. Zapaleni gracze na pewno nie przegapili możliwości upiększenia swoich championów o kolejne wersje ulubionych championów.

 

Guild Wars 2

Na koniec MMO bardzo kontrowersyjne wśród fanów gatunku, ale regularnie dopieszczane przez twórców. Jak co roku pojawił się dwutygodniowy event. „Blood and Madness” i ma do zaoferowania jeszcze więcej niż wcześniej. Kilka nowych questów, ciekawa historia dopisana do wydarzenia, dodatkowe zwierzęta, stroje i przepisy na przedmioty.

guild wars2

Guild Wars 2 wygrywa w moim przekonaniu tegoroczną walkę o tytuł najlepszej halloweenowej aktualizacji. Głównie dlatego, że oferują więcej niż WoW. Nie są to oczywiście boosty do zdobytego doświadczenia czy limitowany ekwipunek, ale zabawy jest na dobrych kilka dni. Twórcy dalej zachęcają do odkrywania świata w poszukiwaniu dyń, wprowadzają kolejną kolekcję, ale i dwie minigierki – grę logiczną i trzynastominutowy tryb PVP. Halloween w GW2 kończy się 4 listopada.