#JapSpam – zapuszczanie rekina

Witam wszystkich serdecznie w najnowszym odcinku #japspam, czyli w nieregularnych filmikach, które jak do tej pory pojawiały się tydzień po tygodniu. Przed Wami kolejna dawka wspaniałości z kraju kwitnącej wiśni. Dzisiejszy odcinek bedzie zawierał trochę mniej tytułow niż zwykle jednak nie oznacza to, że będzie niepełnowartościowy jak gry obecnie wydawane przez amerykańskich i europejskich twórców. Wiem że prawdopodobnie macie wiele innych rzeczy do robienia niż czytanie tego, co właśnie widzicie. Więc zachowam się jak każdy japończyk, zapuszczę uprzejmego rekina i nie będę przeszkadzał. Co?? Nie wiecie co to jest “uprzejmy rekin”? W takim razie zabiorę wam trochę waszego cennego czasu i szybko wyjaśnię.

Otóż, gdy ktoś chcę przejść komuś przed twarzą albo pomiędzy dwoma rozmawiającymi osobami, podnosi wyprostowaną dłoń przed twarz, zupełnie jakby chciał uderzyć kantem w powietrze (lub naśladował płetwę grzbietową rekina ). Często w akompaniamencie cichego wyszeptania すみません (sumimasen = przepraszam). To wszystko ma na celu zaznaczyć, że osoba, która dokonuje niegodnego aktu przerwania rozmowy, zdaje sobie z tego sprawę i prosi o wybaczenie za zaistniałą sytuację.

A teraz kiedy już wiecie co zrobiłem to zapraszam was do najnowszego odcinka #japspam. Dzisiaj wszyscy spróbujemy rozwiązać zagadkę tajemniczego artefaktu, który potrafi obdarzyć ludzi niezwykłą mocą. Wyjdziemy z naszej bezpiecznej lepianki pod ziemią w celu wyruszenia w nieznany nam i niebezpieczny świat. A to wszystko, żeby na sam koniec pożegnać się ten ostatni raz. 11 odcinek pierwszego sezonu pora oficjalnie zacząć!