#JapSpam – Edukacja

Witam wszystkich serdecznie w najnowszym odcinku #japspam. Czyli nieregularnych filmikach przezentujących dobra kulturowe z “kraju kwitnącej wiśni”. Prawdopodobnie od jakiegoś czasu czekaliście na kolejny odcinek, albo po prostu stwierdziliście, że nie potrzebujecie żeby ktoś Wam mówił jak żyć 😉

A propos życia chyba pora zapoznać Was z kilkoma ciekawostkami z Japonii… Ot tak, poprostu, żebyście mogli zabrylować w kręgu znajomych jeżeli kiedykolwiek ktoś rzuci zdaniem, że KKW to tylko hentaie i macki. No to jazda:

  1. Sportem narodowym jest sumo. Bardzo popularny jest także baseball.
  2. Kraj ten jest 1,2 razy większy od Polski.
  3. Główną religią jest buddyzm, shinto.
  4. Motto kraju – “Pokój i Postęp” (Udowodnili to w pierwszej połowie XX wieku – dop. Prez).
  5. Niektórzy rolnicy potrafią hodować kwadratowe arbuzy.
  6. Japonia to archipelag mający ponad 3 000 wysp. Cztery główne to: Honsiu, Kiusiu, Shikoku i Hokkaido. Wyspy te stanowią aż 97% całkowitej powierzchni lądowej Japonii.
  7. Istnieją 4 różne style pisania: romaji, katakana, hiragana i kanji.
  8. Uważa się za niegrzeczne okazywać oznaki sympatii ukochanej osobie publicznie. Nie wypada nawet trzymać się za ręce.
  9. Wskaźnik przestępczości w Japonii jest jednym z najniższych na świecie.
  10. W języku japońskim, uznaje się za niegrzeczne powiedzieć słowo “nie” w sposób bezpośredni.

A teraz, kiedy znacie kilka ciekawostek to pora przejść do kolejnego odcinka #japspam. Dzisiaj wszyscy przekonamy się o tym że japończycy potrafią zrobić bardzo fajną grę osadzoną w średniowieczu. Zostaniemy opiekunami dziecięcia o dość nietypowej urodzie. Postaramy się rozwiązać zagadkę wiecznej divy a na sam koniec poznamy zespół z ogromną dawką energii. A teraz oficjanie zaczynamy kolejny odcinek spamu japońskiego.