Homeworld: Deserts of Kharak – Edycja Morza Wydm

Homeworld: Deserts of Kharak – Edycja Morza Wydm to jedyne na świecie pudełkowe wydanie tej gry! Z tej okazji postanowiliśmy przygotować omówienie edycji wydanej w Polsce przez Techland, oficjalnego partnera Gearbox Software w naszym kraju. Jeżeli interesujecie się normalną recenzją gry, zapraszamy tutaj. Przy okazji mamy też dla Was konkurs – szczegóły na końcu tekstu.

Nowa odsłona legendarnej serii RTS miała swoją premierę w styczniu, jednak do tej pory dostępna była jedynie w dystrybucji cyfrowej. Wspaniałą niespodzianką dla fanów okazała się pudełkowa edycja, która nie dość, że pozwoli na postawienie Deserts of Kharak na półce obok pierwszej i drugiej części Homeworld, to jeszcze zawiera masę dodatków – zarówno fizycznych, jak i cyfrowych.

Od czego zacząć? Najlepiej od mięska, czyli fizycznych dobrodziejstw tego wydania. Świetne pudełko trzymające całą zawartość wykonane jest porządnie, a dzięki otwieranej okładce, można zobaczyć, co kryje się w środku. Plastikowe pudełko z płytą z grą oraz dodatkowo płytą CD z soundtrackiem z gry, napisanym przez samego Paula Ruskaya, autora muzyki do poprzednich odsłon. Soundtrack na CD to obecnie rzadki dodatek – wielkie propsy!

W środku znajdziemy również insygnia klanów Kharak i logo gry w postaci naklejek – Kazz z pewnością chętnie naklei je na swoje drzwi. Myślicie, że to koniec fizycznych dodatków? Nic bardziej mylnego! Zestaw zawiera jeszcze świetny artbook i poradnik do gry! Tak, dobrze przeczytaliście – poradnik z prawdziwego zdarzenia, taki z opisem misji i poradami jak grać. Stara szkoła się kłania!

Kod aktywacyjny Steam zawiera nie tylko grę, ale również trzy DLC, za które gracze na całym świecie musieli płacić osobno, a my dostajemy je gratis. Pierwsze dwa to nowe floty, którymi grać można w trybie wieloosobowym – Soban i Khaaneph. Trzeci dodatek to Deserts of Kharak Expedition Guide, czyli interaktywny przewodnik po świecie gry. Znajdziemy w nim informacje o geografii, środowisku i klanach planety Kharak, a także interaktywną mapę 3D planety, materiały wywiadowcze i wreszcie materiały z kulisów produkcji.

Na tym filmiku możecie zobaczyć wizualizację Edycji Morza Wydm. Wersja pudełkowa pojawiła się równo pół roku po premierze wersji cyfrowej i jest to świetna niespodzianka dla fanów, a także okazja dla graczy, którzy jeszcze nie mieli kontaktu z grą, żeby swój błąd nadrobić! Kolejna wielka zaleta tego wydania to polska wersja kinowa, a także cena – 99,99 złotych za takie wydanie to gratka jakich mało! Koniecznie sprawdźcie to wydanie!

Uwaga konkurs! W komentarzu pod tekstem wpiszcie jak, i dlaczego, powinien nazywać się klan Rozgrywki, gdyby istniał na planecie Kharak? Najciekawszy / najzabawniejszy komentarz nagrodzony zostanie kluczem Steam z grą Homeworld Deserts of Kharak wraz z trzema DLC!

Autor: Prez

Platforma: PC

Homeworld: Deserts of Kharak / Deweloper: Blackbird Interactive / Wydawca: Gearbox Software / Strona Oficjalna.

Grę otrzymaliśmy do recenzji od polskiego dystrybutora – firmy Techland.