Codziennik Rozgrywki – 28.10.2015

W dniu wczorajszym odbyła się konferencja Sony na Paris Games Week i jeśli jesteście zainteresowani zwiastunami, które pojawiły się na niej to zapraszam tutaj. Jeśli jednak przyszliście po nowy Codziennik to zapraszam do czytania/słuchania 🙂

PRZYCZEPY
  • Szok i niedowierzanie – 2 epizod Minecraft: Story Mode już jest dostępny i z tego powodu pojawił się nowy zwiastun. W tym tempie cały sezon zakończy się jeszcze w tym roku.

  • Jeśli szukacie nowego horrowatego walking simulatora to nowa gra FunComu – The Park jest już dostępna na Steamie.

KICKSTARTER WATCH
  • Ruszyła zbiórka na Dragon’s Lair: The Movie. Na produkcję filmu autorzy potrzebują 70 milionów dolarów. Zbiórka dotyczyć ma jednak “jedynie” 550 tysięcy dolarów, za które autorzy stworzą 10 minutowy krótkimetraż, dzięki któremu przekonają jakąś wytwórnie do sfinansowania całego projektu. Niezależnie od tego co sądzicie o tym pomyśle to warto sprawdzić filmik prezentujący projekt na stronie Kickstartera bo jest uroczo staroświecki (Nie przekonałeś mnie – Prez).
BIZNES
  • Pierwsza partia kontrolerów Elite do Xboxa One została w pełni wykupiona. Najwcześniej na zakup tego wyjątkowego i zaraz bardzo drogiego pada możemy liczyć w okresie świątecznym.
GOOD NEWS EVERYONE
  • Według serwisu VRFocus nad grami na Playstation VR pracuje łącznie ponad 200 developerów. Czyżby Sony próbowało nie powtórzyć błędu braku interesujących tytułów który zabił Playstation Move?
  • W sieci pojawiła się strona Playstation Plus League, która wskazywałaby na to, że Sony zabierze się za organizowanie online’owych turniejów dla abonentów Playstation Plus. Na stronie można zauważyć mistrzostwa w Battlefield Hardline, Fife 16 czy też Street Fighter IV Ultra i interesującą kwotę nagród w wysokości 20 tysięcy euro. Pierwsze rozgrywki mają być powiązane z Paris Games Week więcej szczegółów poznamy zapewne w ciągu dnia. Na tą chwilę ciężko określić czy liga będzie globalna czy dotyczy tylko Francji.
  • Przedstawiony nam na konferencji Square Enix w trakcie E3 nowy NieR otrzymał oficjalny tytuł – gra nazywać się będzie NieR Automata.
  • W trakcie imprezy z okazji premiery Halo 5 dowiedzieliśmy się, że New Xbox One Experience będzie dostępne dla wszystkich już 12 listopada.
NIE PRZEGAP
  • Jeżeli nie możecie doczekać się Horizon: Zero Dawn to warto sprawdzić obszerny wywiad z Senior Producerem Markiem Norrisem, który przeprowadził serwis Dualshockers.