Codziennik Rozgrywki – 23.06.2016

Niestety głos siadł mi całkowicie dlatego też dzisiejszy i jutrzejszy Codziennik czeka na Was tylko w formie czytano-oglądanej. A w środku afera związana z premierą Mighty No.9 i nie tylko!

Jeśli doceniacie moją pracę to dajcie temu wyraz na Patronite.pl. Dzięki temu np. zostaniecie Mecenasem tak jak Ełcki Dom Kurtuły, Krzysiek „Hader” Tałajczyk, Ruben_z, Blaze P, Chwesiu czy Grzesiek G!

PRZYCZEPY
  • Techland zaprezentował w nowym zwiastunie szczegóły systemu craftingu i budowania (i nie tylko) w 7 Days to Die.

  • Pojawił się nowy zwiastun Lego Star Wars The Force Awakens, tym razem poświęcony Kylo Ren.

  • Zwiastunem prezentującym rozgrywkę pokazano nam Lost Sea. Gra na pierwszy rzut oka wygląda jak bardziej kolorowa i radosna wersja Don’t Starve. Tytuł zmierza na PlayStation 4, PC i Xboksa One i ma być dostepny latem tego roku.

  • Pamiętacie o Kill Strain? To twinstick shooter, multi frituplejka stawiająca na walki drużynowe w wariancie 5vs5vs2. W nowym zwiastunie zobaczyliśmy kolejną porcję rozgrywki plus poznaliśmy datę premiery – gra będzie dostępna 19 lipca.

  • Mighty No.9 (czyli “duchowy następca” Mega-Mana od Keiji Inafune) zadebiutował razem z premierowym zwiastunem. Gra nie została jednak dobrze przyjęta co twórca podsumował stwierdzeniem, że “lepsze to niż nic” a twiterowe konto Sonica postanowiło wbić delikatną szpilę w grę.

BIZNES
GOOD NEWS EVERYONE
  • Vince Zampella z Respawn potwierdził, że wszystkie DLC z mapkami i trybami do Titanfall 2 będą dostępne za darmo. Nie ustalono jeszcze dokładnie za co będziemy dodatkowo płacić, ale najprawdpodobniej będzie to elementy “kosmetyczny”. Ja dodatkowo stawiam na odpowiednik kupowania boosterów z jedynki. Jak jesteśmy przy TF2 to EA Polska ogłosiło całkiem interesujący konkurs związany z grą – naszym zadaniem jest nagrać audio wiadomość, która zaprezentuje komisji konkursowej możliwości naszego głosu. Nagrodą główną jest wystąpienie jako postać drugoplanowa w polskiej wersji gry (oraz słuchawki Logitecha).

NIE PRZEGAP
  • Sony zaprezentowało nową reklamówkę gier zmierzających na PlayStation 4.

  • Jeśli interesujecie się Watch Dogs 2 to sprawdźcie ten sprawdźcie ten wywiad z twórcami, z którego wynika np. że w grze nie będzie wież!