Codziennik Rozgrywki – 21.09.2015

Witajcie w pierwszym w tym tygodniu Codzienniku. Bez gadania zapraszam do czytania/słuchania.

PRZYCZEPY
  • Podwodny horror SOMA otrzymał premierowy zwiastun wprowadzający nas w historię przedstawioną w grze. Premiera jutro

PLOTY
  • Julien Merceron, człowiek odowiedzialny za strategię technologiczną firmy w tym FOX ENGINE rozstał się z Konami. Później w sieci (konkretnie na stronie gameblog.fr) pojawiła się informacja o tym, że Konami zaprzestaje produkcji gier AAA (za wyjątkiem Pro Evolution Soccer). Community Menager Konami Europe na twiterze komentuje to słowami “Mam nadzieje, że wynajdywanie zastosowań dla spekulacji i plotek jako wiadomości, nie jest nowym standardem“. Co więcej Konami poszukuje pracowników do kolejnej części Metal Geara, a na Reddicie pojawia się odpowiedź suportu wskazująca wprost na kontynuowania serii znajdujących się w portfolio Konami. Wnioski wyciągnijcie sami.
  • Oceny na steamie i dyskusje na forum gry wskazują na to, że port Pro Evolution Soccer 2016 na PC został dość mocno skopany. Jeżeli zamierzacie kupić – wstrzymajcie się do pierwszych recenzji.
  • Sklep Raru z Republiki Południowej Afryki na swojej stronie umieścił w ofercie The BioShock Collection na Xbox One i PlayStation 4. Oferta szybko zniknęła ze sklepu.
GOOD NEWS EVERYONE
  • Zgodnie z tym co powiedział Andrew House PlayStation VR będzie kosztował tyle co “nowa konsola”. Cena 500GB PS4 to aktualnie 399$ (~1600zł w Polsce). Oculus Rift V2 możemy kupić za 350$
  • W polskiej wersji Rise of the Tomb Raider głos Lary Croft będzie podkładany przez Karolinę Gorczycę, która wcieliła się w rolę Lary w poprzedniej części.
  • Star Fox Zero został opóźniony i wyjdzie (może) w pierwszym kwartale 2016 roku. Czyżby razem z Zeldą miał pojawić się dopiero na NXa?