Codziennik Rozgrywki – 18.11.2015

Do końca roku pozostały 43 dni, a my zaczynamy nowy Codziennik m.in. z jednym dość smutnym newsem w środku.

PRZYCZEPY
 • Ponieważ dziś ruszyła PCetowa beta Paladins – Champions of the Realm to otrzymaliśmy zwiastun przedstawiający kilka postaci którymi zagramy. Gra ma być połączeniem strzelanki FPP z karcianką od Hi-Rez – twórców Tribes: Ascend czy Smite. Na pierwszy rzut oka styl graficzny mocno przypomina Overwatch czy Battleborn, kolorowo i komiksowo. Zapisy do bety na stronie gry. Gra finalnie dostępna będzie na PC, Playstation 4 i Xboxie One.

DATY PREMIER
 • Jakiś czas temu pisałem o horrorowatym walking simulatorze The Park, który pojawił się na Steamie. Wersja na Xbox One i Playstation 4 będzie dostępna w pierwszym kwartale przyszłego roku.
 • Zombi czyli wersja ZombiU wydana na Steamie, Playstation 4 i Xboxie One 21 stycznia pojawi się w  pudełku. #nacoCito
GOOD NEWS EVERYONE
 • Black Desert Online MMO z systemem walki przypominającym slashery i zarazem całkiem ładne rozpoczęło proces preorderów. W zależności od wariantu kosztuje on 29.99/49.99/99.99 euro. Gra pojawić się ma na początku 2016 roku.

 • Dostaniemy dwie nowe gry z serii Valkyria – Valkyria Chronicles Remaster oraz całkiem nową Valkyria: Azure Revolution, obie na Playstation 4. Remaster pojawi się w Japonii 10 lutego, a Azure Revolution zimą 2016. Na razie nic nie wiadomo o europejskiej premierze, ale jak zawsze w takiej sytuacji trzymamy kciuki ( w końcu Valkyria Chronicles była u nas dostępna).
 • Jak zauważył Gamespot na UBS Global Technology Conference Blake Jorgensen, dyrektor finansowy Electronic Arts, powiedział, że niedawno zatrudniona Jade Raymond (“ta ładna Pani od Assasins Creed’a”) pracuje aktualnie nad stworzeniem “gry w stylu Assasins Creed’a”. Yay?
  Ten sam Pan stwierdził również, że dostaniemy więcej gier zarówno ze “Star Wars” w tytule, jak również ze słówkiem “Battlefront”. Nie widzę w tym nic dziwnego, skoro EA podpisało z Disneyem porozumienie trwające 10 lat.
 • W piątek możemy spodziewać się sporych obniżek zarówno na Xbox Live jak i PlaystationStore, z okazji trwającego w stanach Black Friday.

 • Z okazji 20lecia marki Raymana 3 grudnia pojawi się nowa gra z tym sympatycznym bohaterem – Rayman Adventures. Niestety pojawi się tylko na AppleTv i urządzeniach mobilnych. Ubi przygotowało z tej okazji również infografikę przedstawiającą historię serii. I jakoś tak smutno mi się zrobiło kiedy to po wspaniałych Rayman Origins i Legends w nowy tytuł możemy zagrać tylko na komórkach/tabletach.
NIE PRZEGAP
 • Nie możecie się doczekać Star Wars: Battlefront? To koniecznie sprawdźcie wywiad z senior producerem z którego dowiecie się czemu w grze nie strzelamy do Jar Jar i wielu innych szczegółów dotyczących gry.
 • Pamiętacie jeszcze o Kingdom Come Deliverance? Jeśli tak i dalej czekacie na ten tytuł to warto sprawdzić kolejny wywiad z PR Menagerem Warhorse Studios.