Codziennik Rozgrywki – 17.02.2017: Miasto na boksie

Piąteczek! Nie pozostaje mi więc nic innego niż zadać klasyczne pytanie – w co gracie w weekend?

Jeśli doceniacie moją pracę to dajcie temu wyraz na Patronite.pl, a zostaniecie Mecenasem tak jak Ełcki Dom Kurtuły, Ruben_z, Blaze P, Chwesiu, Grzesiek G, Świerq, Szymon Adamus czy Jacek.

PRZYCZEPY
 • Do ekipy walczących w Paragonie dołączyła japońska pop idolka. Serio. Zobaczcie zwiastun.

 • Jak Wam się podoba na nowym zwiastunie Shiness: the Lightning Kingdom ?

 • Nowy zwiastun Horizon Zero Dawn pokazuje nam trochę zwiedzania otwartego świata.

DATY PREMIER
 • W Crash Bandicoot: N. Sane Trilogy zagramy 30 czerwca!

 • Kona nie tylko wychodzi z Early Accessu, ale 17 marca pojawi sie również na PlayStation 4 i Xboksie One.

GOOD NEWS EVERYONE
 • Starbreeze potwierdzili, że PAYDAY 3 znajduje się w produkcji.

 • 23 lutego rozpocznie się otwarta beta Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands i potrwa aż do 27 lutego.

 • THQNordic ogłosili, że na Steam, PlayStation 4 i Xboksa One trafi zremasterowana wersja tower defenca z DSa – Lock’s Quest.
 • Capcom zarejestrował nowy znak handlowy dla Deep Down.

 • Cities: Skylines na wiosnę zawita na Xboksie One. Ciekawy jestem jak zostanie rozwiązane sterowanie i czy wielkość miasta zostanie jakoś ograniczona.

NIE PRZEGAP
 • Pojawił się nowy krótki dziennik developerski związany z Sea of Thieves pokazujący jak gra się rozwija. Grałbym.

 • Wczoraj wyszła na jaw mała afera związana z esportem. Opowie o tym nasz ekspert czyli Ewelina Przywara:

Wczoraj branżę i sympatyków esportu obiegła dosyć szokująca informacja. Serwis Antyweb.pl dotarł do dokumentów, z których wynika, iż jedna z agencji gamingowych zajmującą się jednocześnie organizacją turniejów esportowych – Fantasy Expo Sp. z o.o. próbowała zablokować relację z turnieju w CS:GO, który miał zostać wyemitowany na antenie jednego z kanałów Polsatu.

Pod koniec stycznia odbył się finał rozgrywek ELEAGUE – turnieju rangi major w Counter Strike: Global Offensive do którego prawa do emisji wykupił Polsat. Początkowo zapowiadano, iż rozgrywki będzie można oglądać na żywo, od godziny 18:00. Nie wiedzieć czemu, na antenie Polsat Sport News nie pojawiły się jednak mecze na żywo, a jedynie ich retransmisje emitowane po godzinie 23. Wczorajszy artykuł na Antyweb rozjaśnił nieco dlaczego tak się stało. Wspomniana wcześniej organizacja Fantasy Expo złożyła donos do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji motywując go tym, iż transmisja rozgrywek w ciągu dnia może mieć zły wpływ na oglądającą ją w telewizji młodzież. W piśmie powołano się również na brutalność gry oraz jej oznaczenie gry według systemu PEGI. Nie było by w tym może nic dziwnego gdyby nie to, że Fantasy Expo to spółka zajmująca się organizacją tego typu rozgrywek, a ich odbiorcami w dużej mierze są osoby niepełnoletnie. Jednym słowem FE nie mogąc zarobić na tak wielkim wydarzeniu jakim w świecie fanów CS:GO jest turniej typu major (w którym przecież występowała także drużyna VirtusPro!) postanowiło podciąć gałąź na której siedzi i spowolnić popularyzację esportu w Polsce.

Całość artykułu i oryginał skargi Fantasy Expo można przeczytać tutaj.

Przedstawiciele Fantasy Expo do tej pory oficjalnie nie odnieśli się do ujawnionych dokumentów, jedyny komentarz pracownika organizacji możecie przeczytać w artykule na CdAction.

 

Poprzedni Codziennik znajdziecie tu, a kolejny tu.