Codziennik Rozgrywki – 08.09.2015

Przygotujcie się na coś spektakularnego – Rozgrywka startuje z nowym, regularnym cyklem! 

Swego czasu Michał Mielcarek udowadniał, że prawie każdego newsa dotyczącego szalonego świata gier wideo można bez problemu zapisać w 140 znakach. Newsowe notki na portalach zazwyczaj zawierają sztucznie wydłużoną treść, z której nic nie wynika. Co więcej – nie każdy ma czas czy chęci na sprawdzanie, co kilka chwil, czy pojawiła się jakaś nowa wiadomość. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć dla Was Codziennik. Na naszej stronie codziennie rano znajdziecie wszystkie istotne newsy z dnia poprzedniego zebrane w jednym miejscu. Dzięki temu będziecie pewni, że nic Was nie ominęło. Postanowiliśmy, że oprócz wpisów, newsy będziecie mogli również usłyszeć w krótkiej i zwięzłej formie audio. Dajcie znać, co sądzicie o tej formie i podzielcie się pomysłami, czy i w jaki sposób ją udoskonalić. A teraz, bez zbędnego przeciągania, zapraszam do pierwszego wydania Codziennika Rozgrywki. /Cooldan

BIZNES

Sprzedaż (pudełek w UK) MGSV rozłożona na platformy:
Playstation 4 – 72%
Xbox One – 22%
Playstation 3 – 3%
Xbox 360 – 2%
MGSV przy okazji stał się trzecią najlepiej sprzedającą się na premierze grą tego roku (po Batman:Arkham Knight i Witcher 3:Wild Hunt)

Nintendo ostro bierze się za promocje – w ostatnim kwartale wydało 10 procent dochodu na marketing i jak widać mają pomysły wykraczające poza zwykłe reklamy TV:

DRAMA

Marty O’Donnell (kompozytor muzyki do Halo i Destiny) wygrał w sądzie z Bungie. Łączna rekompensata ma wynieść ponad 140 tysięcy dolarów. Przy okazji rozprawy wyszło na jaw, że miesiąc przed planowaną datą premiery Destiny (nie podaną publicznie – wrzesień 2013) fabuła gry przeszła mocne zmiany co spowodowało łączne przerzucenie premiery o rok.

DATY PREMIER

W trakcie wywiadu dla Eurogamera Miyamoto potwierdził, że Pikmin 4 nie dość, że jest w trakcie developingu, to na dodatek jest bliski ukończenia. W tym samym wywiadzie powiedział również, że Mario Galaxy 3 może się pojawić dopiero na Nintendo NX.

Minecraft:Story Mode najprawdopodobniej ukaże się 27.11.2015r. Taka data pojawiła się przy produkcie na Amazon.com

Elite:Dangerous na Xboxie One otrzymało potwierdzoną datę premiery – 6 października gra wyjdzie z programu Preview.

Zapowiedziano Football Manager 2016, gra ma się pojawić 13 listopada.

GŁUPOTKI

Ubisoft chce wybudować park rozrywki związany z Assassin’s Creed i Kurlikami. Teoretyczne otwarcie w Kuala Lumpur w 2020 roku.

Chris Cook grał w Fife 15 przez 48 godzin, 49 minut i 41 sekund, dzięki czemu pobił rekord Guinnessa. Gratulujemy! MikiD na pewno jest z niego dumny 😉