Codziennik Rozgrywki – 03.11.2015

Jeśli słuchacie Codzienników, a nie tylko je czytacie to na pewno usłyszycie w kilku fragmentach bzyczenie – z góry przepraszam, kabel od mi się lekko wypiął a zauważyłem to dopiero po przygotowaniu pliku. Jutro będzie lepiej 😉 Tym czasem – zapraszam do słuchania/czytania.

KICKSTARTER WATCH
  • Kevin Saunders Project Lead Torment: Tides of Numenera odchodzi z realizacji projektu przez co gra zaliczy kolejną obsuwę i ma pojawić się kiedyś w przyszłym roku (zamiast zapowiadanego Q4 2015). Przypomnę, że zbiórka w kwocie ponad 4 mln $ zakończyła się 6 kwietnia 2013 roku, a pierwotna data premiery wskazywała końcówkę 2014.
BIZNES
  • Super Mario Maker sprzedał łącznie 1,8 miliona kopii co jak na wydawałoby się niszową grę jest dobrym wynikiem (przypomnę, że Splatoon sprzedał do tej pory prawie 2,5 mln kopii).
  • Zgodnie z raportem portalu NewZoo dotyczącym firm które uzyskują największe dochody z branży gier na drugim miejscu znajduje się Microsoft, na trzecim Sony, na czwartym EA, a na piątym Blizzard Activision. Na pierwszym miejscu z wynikiem ponad półtora raza lepszym niż Microsoft znajduje się firma Tencent – chiński producent gier na mobilki.
  • Ram Madhavan zajmujący się developingiem Playstation VR na konferencji Unite 2015 zaprezentował wizję (z kilkoma szczegółami np. zwiększenie rozdzielczości środka ekranu bo to tam patrzymy) tegoż sprzętu. Najistotniejszy wydaje się fakt, że w zestawie z okularami dostajemy “procesing unit” który TEORETYCZNIE ma przejąć na siebie część obliczeń graficznych i dźwiękowych. Cała prezentacja jest dostępna na youtube, więc jeśli interesują Was szczegóły to warto ją sprawdzić.
GOOD NEWS EVERYONE
  • Driveclub dostał update dzięki któremu w końcu pojawiły się prywatne lobby (i wiele innych rzeczy).
  • Ponieważ Batman: Arkham Knight w wersji na PC nie został naprawiony w wystarczającym stopniu gracze którzy kupili grę (i przepustkę sezonową) mogą wystąpić o otrzymanie pełnego zwrotu za zakup. Zgodnie z wpisem Warnera na Steamie ciężko określić czy chodzi o gry kupione bezpośrednio na Steamie czy również o klucze pozyskane z innych źródeł.
  • W związku ze zbliżającą się premierą Fallouta 4 do sieci zaczęła wypływać masa rzeczy. Zarówno szczegóły dotyczące gameplayu czy mechaniki jak i screeny i filmiki. Sprawdźcie sami, jeśli nie możecie się doczekać.
NIE PRZEGAP
  • Na pewno nie możecie przegapić krótkometrażowego filmu opartego o serię Metroid pod tytułem Metroid: The Sky Calls

  • Jeśli tak jak Razer ostro gracie w Armored Warfare to możecie chcieć sprawdzić wywiad z panami z Obsidian apropo tego tytułu.