Batman: The Telltale Series – Guardian of Gotham

Trzeci odcinek Batman: The Telltale Series okazał się świetny i nabrałem chęci na więcej, dlatego na kontynuację czekałem z niecierpliwością, co w przypadku gier Telltale ostatnio rzadko mi się zdarza.

Bruce Wayne, w wyniku wydarzeń z ostatniego odcinka, wylądował w Arkham Asylum. I chociaż dane mu będzie zwiedzać stare mury tylko przez chwilę, to spotka kilka znajomych twarzy z uniwersum. Wstęp to zdecydowanie najciekawszy fragment Guardian of Gotham. Ponieważ Telltale wywraca do góry nogami wiele aspektów doskonale znanych fanom Batmana, bardzo liczyłem, że i tym razem zaskoczą mnie zmianą konwencji. Kiedy spotkałem jednego z najbardziej znanych łotrów Gotham, jego relacja z głównym bohaterem wydała mi się początkowo nietypowa – niestety twócy gry rozegrali ten motyw bezpiecznie. Podsumowanie wyborów pod koniec odcinka tylko potwierdziło moje obawy. Wielka szkoda.

Reszta odcinka to już niestety typowe dla Telltale pitu, pitu. Ponieważ większość kart została odkryta wcześniej, teraz czas na zamykanie wątków i drogę do wielkiego finału. Wiąże się to niestety z kolejnymi dialogami, które do niczego nie prowadzą oraz obowiązkowym śledztwem – równie prostackim i mało wciągającym, jak wszystkie poprzednie. Wielka szkoda, że Telltale nie zdecydowało się na rozwinięcie formuły. Przydałoby się jakieś skradanie, czy prawdziwa walka zamiast QTE. Nawet taka prosta wymiana ciosów jak w mobilnych Injustice: Gods Among Us i Mortal Kombat byłaby tu powiewem świeżości.

Guardian of Gotham trzyma poziom poprzednich odcinków, ale nie wciąga już tak bardzo. Znowu dużo się dzieje, ale każda kolejna scena jest coraz bardziej sztampowa, a końcowa konfrontacja wieje nudą. Nawet wielki wybór, czy bronić Wayne Tech, czy rezydencji Wayne’a, nie robi żadnego wrażenia (widzieliśmy to już wiele razy). Mimo ciekawego wstępu, czwarty epizod bardzo tradycyjnie przedstawia Batmana i jego przeciwników, przez co najmocniejsza strona gry, czyli jej fabuła, zaczyna tracić swój blask. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że finał pokaże pazury.

Przeczytaj również: Batman: The Telltale Series – City of Light

Autor: Prez

Platforma: PC / PS4 / Xone

Batman: The Telltale Games Series – Guardian of Gotham / Deweloper: Telltale Games / Wydawca: Telltale Games / Strona Oficjalna.

Grę otrzymaliśmy do recenzji od Telltale Games.