Batman: The Telltale Series – New World Order

Pierwszy odcinek był po prostu kiepski. Drugi był przeciętny, ale miał w sobie coś, co pozwalało wierzyć, że będzie lepiej. Teraz, po ukończeniu trzeciego epizodu, będąc w samym środku sezonu, mogę z czystym sumieniem powiedzieć, jaki naprawdę jest Batman: The Telltale Games Series.

Kiedy tajemnice z przeszłości wychodzą na jaw, Bruce Wayne jest na językach całego miasta i szybko staje się celem. Czy uda mu się utrzymać władze nad własną korporacją? Czy może liczyć na wsparcie przyjaciół? I przede wszystkim – czy dowie się, komu tak bardzo zależy na jego upadku? Historia w New World Order szybko nabiera rumieńców i chociaż odcinek trwa standardowe dwie godziny, to dzieje się w nim wiele, przy czym tempo akcji utrzymane jest na odpowiednim poziomie, w przeciwieństwie do poprzedniego epizodu.

Również granie jako Batman tym razem sprawia większą frajdę, chociaż to nadal festiwal QTE. Być może po prostu przyzwyczaiłem się do tej formuły, ale miałem wrażenie, że sekwencje akcji są lepiej wyreżyserowane. Opowiadana historia wreszcie mnie zaangażowała, więc bardziej wczułem się też w rolę. Cholera, świetnie się bawiłem przy New World Order. Choć nie oszukujmy się – poziom produkcji nie skoczył nagle w górę w każdym aspekcie. Gra znowu wyrzuciła mnie to pulpitu, graficznie jest jakby gorzej, a iluzoryczność możliwości wyboru ma się tu tak samo dobrze jak w innych grach Telltale.

Nie jestem żadnym specjalistą od Batmana, ale po latach obcowania z tą postacią w filmach, grach i komiksach, które hurtowo czytałem za małolata, jestem w stanie stwierdzić, że uniwersum stworzone przez Telltale jest inne. Potrafi zaskoczyć, zaintrygować nieco odmienną formułą, być może nawet zaszokować purystów tej serii. I choć postaci takie jak Dent, czy Catwoman, są dość sztampowe, to już inne, takie jak chociażby Pingwin, potrafią zaskoczyć. Cieszę się, że zamiast kopiować to, co stworzyli już inni, specjaliści od growych seriali robią rzeczy po swojemu. To spory powiew świeżości. Finał trzeciego epizodu bardzo mnie zaskoczył, nie mogę doczekać się, żeby zobaczyć jak dalej potoczy się ta opowieść.

Przeczytaj również: Batman: The Telltale Series – Guardian of Gotham

Autor: Prez

Platforma: PC / PS4 / Xone

Batman: The Telltale Games Series – Realm of Shadows / Deweloper: Telltale Games / Wydawca: Telltale Games / Strona Oficjalna.

Grę otrzymaliśmy do recenzji od Telltale Games.