Batman: The Telltale Series – Children of Arkham

W drugim epizodzie nowej serii Telltale Games otrzymujemy dokładnie to samo, co w każdej opowieści o Batmanie, czyli wspomnienia o śmierci rodziców Wayne’a, historię Harvey Denta, czy wreszcie zaczątek romansu z Catwoman. Czy jest sens w to w ogóle grać?

O dziwo drugi epizod jest dużo lepszy od pierwszego, a to za sprawą pewnego twistu fabularnego, który wprowadza nieco dreszczyku do opowiadanej historii. Telltale wprowadza ciekawy, dość realistyczny pomysł do oklepanego świata Batmana i takie podejście do historii najbogatszej rodziny Gotham bardzo mnie zaintrygowało. Rozwój wydarzeń w drugim epizodzie jest bardzo interesujący i aż chce się grać. Niestety wszystko dzieje się tu za szybko. Zbyt wiele ważnych momentów i kolejnych fragmentów zagadki odkrywane jest przed nami w jednym odcinku, który trwa mniej niż 90 minut – to skandalicznie krótki epizod, nawet jak na Telltale.

Mimo że fabularnie Children of Arkham pzypadło mi do gustu, to nie brakuje tu sztampowych pomysłów – za kimś dużym zawsze stoi ktoś większy, polityka to gra pozorów, a szlachetny bohater zawsze rzuci się na pomoc damulce w opałach. Z drugiej strony to Batman, więc nie można mieć twórcom za złe, że obrali taki kurs w opowiadanej historii. Szkoda tylko, że nikt nie pofatygował się by wykorzystać mniej znanych złoczyńców z uniwersum DC – pierwsze skrzypce znowu grają te same twarze…

Podobnie jak w pierszym epizodzie, tak i tutaj fragmenty, w których gramy jako Bruce Wayne, są o wiele ciekawsze. Twórcy chyba też to zauważyli, bo Batmana jest jakby mniej w Children of Arkham. I słusznie, bo QTE naprawdę nie robi już żadnego wrażenia, a pseudo-śledztwa i udawane skradanie można by równie dobrze oglądać podczas cutscenek. Graficznie jest porządnie, chociaż bez polotu – brakuje tu chociażby ciekawej stylistyki i kolorystyki z The Wolf Among Us, który przecież również powstał na podstawie komiksu.

W Batmana od Telltale gra się dobrze przede wszystkim dzięki opowiadanej historii, chociaż obawiam się, że pierwsze dwa epizody zbyt szybko odpowiedziały na wiele pytań tylko dlatego, że są wprowadzeniem do zupełnie innej przygody. A tego bym nie chciał, bo pomysł na zupełnie inne przedstawienie niektórych faktów z uniwersum tego najpopularniejszego bohatera komiksowego jest naprawdę dobry i aż prosi się o więcej szczegółów. Poza tym sama gra jest po prostu OK. To trochę za mało jak na Batmana.

Przeczytaj również: Batman: The Telltale Series – New World Order

Autor: Prez

Platforma: PC / PS4 / Xone

Batman: The Telltale Games Series – Realm of Shadows / Deweloper: Telltale Games / Wydawca: Telltale Games / Strona Oficjalna.

Grę otrzymaliśmy do recenzji od Telltale Games.