Fantasmagieria #344 – “Gry bezcenne”

Czym dla was jest granie? Jak zmienialiście się jako gracze przez lata? Sięgnijcie pamięcią nie tylko do radosnych lat młodzieńczych, ale zastanówcie się jak wyglądało to jeszcze kilka lat temu na poprzedniej generacji. Co powoduje o wyjątkowości grania? Czy gry są doceniane, czy nie? Czy fakt, że stały się powszechne nie umniejsza ich wartości? Kultura wyższa jest kulturą elitarną, dla wybranych. Czy gry potrzebują podobnego podejścia?

W tym tygodniu poruszyliśmy ważki temat, który mamy nadzieję zmobilizuje was do dyskusji. Pamiętajcie, że wasz odzew w komentarzach mobilizuje nas do częstszego spotykania się w wirtualnym studio.

W rozmowie udział wzięli Cooldan, Makaq i Dahman. Zapraszam do słuchania, komentowania i polecania znajomym!

POBIERZ TU LUB TU.

  • Tomasz ‘Fazza’ Hoppe

    Ależ mi się ten odcinek podobał! Merytoryczne gadki zawsze na propsie, wciąż się słyszy na podcastach “w co ostatnio grałeś”. Brakuje mi tego typu rozkminiania, tematów około-growych itp. Głównie takie specjale powstają w okresie E3 i Gamescom’u. Dahmana i Cooldana cenię od dawien dawna, może nie zawsze się z wami zgadzam ale come on. 😛 Na Tomka trafiłem jakoś podczas powstania projektu Ekipa Gra. Zaczął się pojawiać na łamach Rozgrywki, i od razu mnie do siebie przekonał. 🙂

    Pozdrawiam!