Rozgrywka #181 – Sokoła Cień

Henning von Cooldandorff zerkał to na mapy, to na peryskop. Minęło już wiele dni odkąd opuścili Wilhelmshaven, ale jeszcze ani razu nie trafili na przeciwnika. Odpowiadało mu to, bo w spokoju mógł zastanawiać się nad frapującymi go sprawami, takimi jak chociażby nazewnictwo poszczególnych sił zbrojnych państwa. Obok, z kubkiem kawy w ręku, siedział hydroakustyk Hans Razer. W przerwach od zajmowania się detekcją akustyczną lubił on myśleć o tym, czy w kosmosie ktoś usłyszałby jego krzyk. Dużo mniej skomplikowane myśli przechodziły w tym czasie przez głowę Pereza von Arnauld de la Perière. Spłuczka w toalecie składała się z kilku dźwigni i próbował on uniknąć pomylenia kolejności ich wciskania. Ich okręt podwodny “Gała 17” sunął cichutko w mrocznej wodzie. Gdzieś nad nimi krążył sokół. Nikt nie zastanawiał się, co robi on nad oceanem.

GRY:

POBIERZ

Jesteśmy na Spotify!

Profil facebookowy: Bądź na bieżąco!

Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami

Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: rozgrywkatv@gmail.com!

iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj

Muzyka w tle na podstawie Creative Commons License pochodzi https://www.bensound.com/. Albo z omawianych gier.

Adek zrobił okładkę. Ładna?

 

Gry do recenzji otrzymaliśmy od GOG.com, Devolver Digital, Outerloop Games.

 • ShadedAlpaca

  BAJOP: Na następny odcinek dla pana Kuldana ogarnięcie ras Shiba Inu i Corgi. Alternatywnie udowodnienie od kiedy Walia leży w Japonii 🙂

  Tak poza tym, że się oczywiście czepiam to super odcinek chłopaki, jeśli Kuldan chce wiedzieć kim jest “pani sith” ze zwiastuna to polecam zwiedzenie sobie jutubów szukając inkwizytorów

  [Pozdrowienia] Pozdrawiam Pereza, bo dawno już nie pozdrawiałem, a jest moim spirit animal w podcaście. Dla reszty też buziaki.

  • cooldan

   Poproszę o popchnięcie mnie w stronę jakiegoś konkretnego jutuba. Najlepiej takiego poniżej 10 minut 🙂

   A co do Shiba Inu i Corgi to właśnie odkryłem jedno z największych kłamstw mojego dorosłego życia!!!!111

   • ShadedAlpaca

    https://www.youtube.com/watch?v=ki-dm_LEXeo

    https://www.youtube.com/watch?v=7fi24Dvoac4

    Star Wars Explained i Star Wars Theory chyba najlepiej ogarniają stare i nowe EU + fanfici, niemniej jak już wpadniesz w algorytm YT to utopi Cię on we wszystkich możliwych teoriach,historiach, możliwościach itp i dowiesz się wszystkich ciekawych i zbędnych rzeczy jakich mógłbyś chcieć się dowiedzieć <3

    • Prez

     Pozdrawiam również!

 • Prez – może się przydadzą porady jak optymalnie ustawić G-Sync oparte na testach – https://www.blurbusters.com/gsync/gsync101-input-lag-tests-and-settings/14/

  No, i jak się chce, to FPS limiter można ustawić na jeszcze mniejszą wartość np. jak w jakiejś grze osiąga się 70-120FPS, to może lepiej jest ustawić np. ok. średnią wartość osiąganych FPS czy bliską minimalnej ilości (tego 70FPS), zależy jak się woli, chyba.

  Tu poniżej jest inny poradnik, ale on nie bierze pod uwagę tego jak współpracuje V-Sync z G-Sync (jeśli ilość FPS jest mniejsza od Hz monitora) prawie bez zwiększania input laga tak jak ten artykuł z Blur Busters.

  https://www.youtube.com/watch?v=xsXFUVYPIx4

  • Prez

   Dziękuję, za porady, na pewno przeczytam. Niesamowicie się cieszę z tego monitora i nie mogę się nadziwić jaką robi różnicę.

 • Bogietr0n

  O co chodzi z tym gałą?
  Muszę przeczytać jakąś książkę/komiks żeby nadążać za lore? 😉

  • Adrian Kornaś

   To ja wystąpiłem jako gała_17

   • Paweł Kuzia

    Spoiler! Suspens był do samego końca. Ale widzę pewną dychotomię – w odcinku z ust gały padają słowa, że w jego nazwie nie ma podkreślnika

    • Adrian Kornaś

     tak, bo pisze się gała_17, ale czyta gała17. Dlatego chłopaki mówili o podkreślniku bo na tsie w nicku było go widać.

     • Paweł Kuzia

      “_ is silent”

     • Adrian Kornaś

      eh nie pomyślałem i mogłem tak odpowiedzieć :/

 • Kaz

  Wprowadzam nowy hashtag:

  #EAdrama Panowie, znów to samo. Mam wrażenie, że żyjemy w dwóch różnych uniwersach. Czytałem komentarze nt. Star Wars Jedi Fallen Order i nie spotkałem się z tym o czym Wy mówiliście. A czytałem komentarze na największym polskim rakowisku czyli ppe.

  Podajecie jako przykład Sterlinga, który żyje z je.ania korporacji. Wystarczy obejrzeć kilka filmów tego pana, żeby stwierdzić, że jest to troll który znalazł sobie niszę, zarabia na niej i do niej się dostosowuje. Przedstawiać nastroje graczy przez pryzmat Sterlinga to jak przedstawiać nastroje społeczne w Polsce na podstawie filmów Maxa Kolonki.

  Moje źródło – wpiszcie w google: Star Wars Jedi: Fallen Order na zwiastunie. Znamy datę premiery i szczegóły historii.
  Proszę o Wasze źródło (komentarze pod newsem o grze).

 • serber

  Prez jak chcesz orgazmu z powodu 144Hz to koniecznie sprawdz DOOM z 2016 w 144FPS i 144Hz. Powinienies spokojnie moc odpalic na very high/ultra. Roznica w plynnosci jest n i e s a m o w i t a !
  A tutaj krotki poradnik jak znalezc sweet spot miedzy max FPS a plynnoscia: https://youtu.be/xsXFUVYPIx4.

  • Prez

   Namowiłeś mnie.

 • marcinmen11

  Co do tych mikro transakcji i hetów na EA od ludzi w internecie to można to podsumować prostym zdaniem. To że ktoś ma prawo głosu to nie znaczy że ma coś wartego do powiedzenia. Oraz w głównej mierze to jest psychologia owczego pędu gdzie się nie myśli samemu tylko jak ktoś tak powiedział ja też muszę tak sądzić i uważać.

 • Sasilton Mihawk

  Prez w tym odcinku
  https://i.redd.it/xxy0lhnfubt21.jpg

  A co do chwalenia się brakiem mikrotransakcjami. Jest to dla mnie absurdalne, by chwalić się, że gra za 60$ nie będzie miała zablokowanego contentu za paywallem, albo możliwością kupna cheatów, bo tym to jest. Najgorsze jest chyba to, ze chwali się tym EA, które tymi praktykami kompletnie zepsuło premierę Battlefronta II.
  Coś co powinno być standardem i normalna praktyką, ma być teraz plusem?

 • Maciej Soinski

  Podoba mi się nienachalna, inteligentna promocja VR, którą robi Cooldan. Robisz lepszą robotę niż nie jeden entuzjasta.

 • Przemysław

  Ja tutaj tylko chciałem napisać, ze na xbox one x (ma zwykłym chyba tez) od kilku miesięcy działa freesync. Mój monitor Samsunga obsługuje tę technologię. Konsola wykrywa taki ekran i sama proponuje włączenie tej opcji. Widać jej działanie. W WOT kręcenie kamera nad pojazdem duzo płynniejsze.)

  • plebann

   No co ty, przecież na podcaście powiedzieli, że na konsolach “nigdy w życiu!” 😉
   Mogli by chociaż sprostować, a nie tako…

 • Komar Komarescu

  Halo! Ja tu pobieram odcineczek ze strony!
  Komisja Gier i Poprawnego Linkowania.

 • Evil Monkey

  Jakie to dobre jest!
  https://youtu.be/Oy8zSYKkczI

 • marcinmen11

  [Pozdrowienia] Dzisiaj tylko jeden bo i nie miałem czasu niestety. Wybaczcie. : (

  Miłego dnia wszystkim. https://uploads.disquscdn.com/images/7c33da11b7aebb07bc721791fb1fba5491c5a5f7520e7590cfb0becb4340c01d.jpg

 • Fredosław

  Marines to oddzielny rodzaj sił zbrojnych w strukturze amerykańskich sił zbrojnych, a nie żołnierze marynarki. To wyspecjalizowane oddziały desantowo-szturmowe. Kiedyś głównie desantowali się z morza, ale przez ostatnie kilkadziesiąt lat prawie wyłącznie walczą jak armia lądowa (włączając w to desanty lotnicze).
  A na u-bota często mówimy u-bot z powodów praktycznych, to łatwiejsze i krótsze od “niemieckiego okrętu podwodnego”. Jak ktoś się interesuje komunikacja publiczną to w kontekście Niemiec zazwyczaj mówi się o U-bahnie i S-bahnie, a nie metrze czy szybkiej kolei miejskiej.

 • Paweł Kuzia

  [Pozdrowienia]
  Pozdrawiam Adka, Gałę i brak pozdrowień. A poza tym tatę – nie obrażaj się, żartowałem z tym sikaniem do Twojego piwa.

 • Evil Monkey
 • Wolramx
  • Adrian Kornaś

   😀 😀 😀

  • Razer

   xD

 • Hesthep

  Zawsze klikam “POBIERZ”, zapisuję obok wcześniejszych 70+ odcinków, a następnie słucham w VLC! 🙂

 • Spuczan

  @cooldan: ja też klikam POBIERZ bo na pustyni nie ma internetu.
  https://uploads.disquscdn.com/images/71fd202c570bdfcbabfd2283a9d511eb2fa2820acf9a524eed026fa707771767.jpg

  @adrian: cóż za końcówka! Do samego końca nie byłem pewien choć po kilkukrotnym przesłuchaniu odcinka stwierdzam, że podrzucałeś pewne tipsy.

  @grzegorz: czekam na kolejne opinie na temat monitora.

 • marcinmen11

  A i muszę się pochwalić, mianowicie tłumaczę grę z angielskiego na polski, i jest to Cuisine Royale. Podpisałem papiery i oficjalnie mogę się nazwać tłumaczem : ) . Wiem że nikogo to nie interesuje ale chciałem to napisać .

  • cooldan

   Gratki 🙂

 • Grzezieg

  Akurat jeśli chodzi o te nazwy to po prostu się przyjęły bo brzmią ciekawie te niemieckie: Panzerwaffe, Luftwaffe, Kriegsmarine, U-boot. W dyskusjach między entuzjastami używa się regularnie RAF, USAF, USN, IAF, IDF czy wiele innych żeby właśnie skracać sobie te oficjalne lub standardowe nazwy. W sumie to w używa się pełno skrótów i to regularnie. Aktualnie najczęściej używanymi w tych dziedzinach w Polsce są SAR (Search And Rescue) i ZOP (Zwalczanie Okrętów Podwodnych), a tyczy się to śmigłowców naszych nowych, które znowu w nazwie mają skrót AW (Augusta Westland)… pełno tego xD

 • KrwawaMary

  [Pozdrowienia]Pozdrawiam moją mamę,ktora dwukrotnie zalała mi klawiature mojego laptopa(thanks mom!) z ktorego teraz pisze na klawiaturze ekranowej, co mnie niezmiernie wkurza. Mam też dla Was [Zagadkę] (jest krotka tresciowo w sumie,a rozległa przez formatowanie tekstu):
  Nie pisze
  zagadki, bo rysuję
  Nie pisze
  zagadki bo jej nie ma
  Barwy ciągle się
  rozkładają
  i spór trwa:
  kreska ważniejsza to czy plama?
  Ja nie grałam,lecz czytałam o niej.
  Ta gra to(do rymu):
  __________ ____!

 • Grzezieg

  [Pozdrowienia] A no i pozdrawiam całą rozgrywkę, z którą jestem już od 3 lat, a słucham od roku, wszystkich tych co chcą napisać śmieszne komentarze a nie wychodzi (doceniam starania z całego serca) oraz wszystkich fanów naleśników

 • Silent Berserker
 • Silent Berserker

  Katana 0 = musk roz#e$any. To co sie dzieje pod koniec gry (od NULL project facility) to przechodzi ludzkie pojęcie. Jak dla mnie to na razie gra roku. Czekam teraz na “Katana One”. Genialna robota.

  • cooldan

   Yop!