Rozgrywka #177 – Byliśmy Bułgarami

Najpiękniejsze jest to, czego nie masz
Na co czekasz i tęsknisz od lat
Jak dobra strzelanka dla jednego gracza
I nie jest to Far Cry
Najpiękniejsze są w życiu marzenia
Tajemniczy, postapokaliptyczny świat
Lecz gdy przyjdzie do marzeń spełnienia
Nie będą one jak w Apexie
Bo najpiękniejsze jest to, czego nie masz
A co dopiero spełni się
Tak, mówię do Ciebie
Gordonie Freemanie

Grzegorz Wojewoda – Ominąć Rumunię

GRY:

KULTURKA:

 • Pijak – Hans Fallada, Jakob Hinrichs (03:48:02)

POBIERZ

Jesteśmy na Spotify!

Profil facebookowy: Bądź na bieżąco!

Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami

Chcecie napisać nam maila? To piszcie tu rozgrywkatv@gmail.com!

iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj

Muzyka w tle na podstawie Creative Commons License pochodzi https://www.bensound.com/. Albo z omawianych gier.

Gry do recenzji otrzymaliśmy od EA Polska, Ubisoft Polska, Wydawnictwa Techland, GOG.com, Kool Things, PR Outreach, Friend & Foe Games, Fellow Traveller.

 • Jędrzej Mąkosa

  [Pozdrowienia]
  Dzień dobry redakcjo.
  Chciałem Was pozdrowić.
  Pozdrawiam.
  Do widzenia.

 • marcinmen11

  W cuisine Royal się dopiero strzela a nie w jakimś tam apex. Nie znacie się. 😛

 • serber

  [Pozdrowienia]
  Pozdrawiam hashtag #SłuchamRozgrywki.
  Dziekuje i dobranoc.

 • Paweł Synak

  [pozdrowienia]
  Pozdrawiam Piotrka, Jacka i Adka (obserwator) za bardzo przyjemny wieczór spędzony przy graniu w apex, oraz pozostałą ekipę z Rozgrywki za świetną robotę, bo uwielbiam Was słuchać i robcie to dalej!!

 • Silent Berserker

  #SłuchamRozgrywki. Każdego odcinka, od lat. Rozgrywka uczy, bawi, buduje. Rozgrywka rozpieszcza i życie ratuje. Pozdrawiam całą ekipę.

 • Brett Zgredowski

  Gdy śmieszkowaliście z Warplanes: WW2 Dogfight co chwilę uśmiechałem się w autobusie. Krępujące to bo współpasażerowie chyba myślą, że z nich bekę cisnę 😀 Ale zrozumiałem też jak doskonale się Was słucha gdy jesteście w większym gronie. W tym odcinku brakowało oczywiście Adka (pozdro). Wiem, że nie zawsze się da bo życie wymusza na nas różne sytuacje ale im więcej Was na nagraniu tym odcinek nabiera więcej emocji. Pozdro dla całej ekipy <3 Keep it going!

  • Adrian Kornaś

   Choroba mnie rozłożyła 🙁

   • Brett Zgredowski

    Zdrowiej szybko! Czosnek, wyrko, Switch i znowu czosnek.

    • Prez

     Czosnek oczywiście wcierany w klatę.

 • #SłuchamRozgrywki jak najbardziej, jeszcze jak! W zasadzie od pierwszego odcinka (Dogrywka), który ostatnio sobie nawet odświeżyłem. Deusz, Kazz – nic się nie zmieniliście 😉

  • cooldan

   I teraz zastanawiam się czy oni się powinni z tego cieszyć czy martwić 😀

   • Jedno i drugie uczucie są jak najbardziej na miejscu. Nie ukrywam, że miałem przerwę dość długą, kiedyś wciągałem wszystkie Dogrywki i Rozgrywki jak leciały. Fajnie usłyszeć po latach te same głosy i często, choć nie zawsze, te same opinie na różne tematy 😉

  • Razer

   Są gdzieś wszystkie Dogrywki do ściągnięcia?

   • Poprawcie mnie jeśli się mylę (a wszystko wskazuje, że nie) ale pierwsze odcinki rozgrywki z waszego RSS to właśnie Dogrywka. A przynajmniej odcinek #1, dalej nie sprawdzałem.
    Ja też swojego czasu szukałem Dogrywki i nigdzie nie mogłem znaleźć, bo wszystkie linki w necie są martwe. Po czym kiedyś dla beki dopaliłem Rozgrywkę #1 a tutaj taka niespodzianka. A muszę powiedzieć, że jest to odcinek dla mnie bardzo szczególny, bo dotyczy Xbox Live w Polsce! Pamiętam, że onegdaj byłem tematem żywo zainteresowany i bardzo siadł mi wtedy ten pierwszy odcinek Dogrywki. Fajnie było sobie odświeżyć.

   • Dogrywki nigdzie nie mogłem znaleźć, ale właśnie cofnąłem się do odcinków #1, #2 i wiem co mnie zmyliło. Formalnie w #2 odcinku Kazz chrzci podcast mianem “Rozgrywka”, a odcinek #1 można traktować jako pomost pomiędzy Dogrywką i właściwą Rozgrywką. Bo ten odcinek to “Pierwszy pilotażowy podcast użytkowników bloga i forum Niezgrani_pl”.

 • Artur

  #SłuchamRozgrywki

  Dzięki wam poznałem genialną Yakuzę 0, Into the Breach i Obra Dinna. Przestałem właściwie oglądać trailery, przeglądać sociale wydawców – o najlepszych grach dowiaduję się już od półtora roku z Rozgrywki.

  • Prez

   Elegancko! Miło nam to słyszeć.

 • kolek368

  #SóhamRozgrywki

 • Michał Haba

  [Pozdrowienia]
  Pozdrawiam Rozgrywkowych Ojców Dyrek… tfuu Redaktorów. Mimo, iż ostatnie odcinki taaakie krótkie… 😉 Tak w pełni na serio to, doceniam wyjątkowo fakt, że drugi rok się rozpoczął, gdy udaje się Wam co dwa tygodnie znaleźć czas na nagranie odcinka, bo mam świadomość jak trudnym jest to wyzwaniem w tak zabieganym, pełnym obowiązków świecie 🙂
  #SłuchamRozgrywki co do wpływu na zakup gry, to przykładem, który pierwszy do głowy przychodzi jest “Toybox Turbos” 🙂 Czyste piękno i dobro, z którym dobrych kilka godzin spędziłem 😉

 • Tomasz

  [Pozdrowienia]
  Pozdrawiam wszystkich, którzy polubili mojego tweeta z #sluchamrozgrywki . Pobiłem swój rekord (9 lajków) i mam nadzieję na 10 🙂 Swoją drogą straszna bieda u mnie z Tweeterem 😀 (tu powinien się znaleźć gif z tym krzaczkiem westernowym miotanym przez wiatr)

  • Tomasz

   P.S. Specjalne pozdrowienia dla Daniela Smółka za 10 lajka 🙂

 • Porkite

  #SłuchamRozgrywki
  Jesteście dla mnie aktualnie najzabawniejszym podcastem, a w dodatku bardzo merytorycznym z wysoce wyselekcjonowany kontentem. Doceniam to 🙂 Nieraz powstrzymywałem śmiech w środkach transportu publicznego. W dużej mierze wpływacie na to w co gram, a do czego nie warto sięgać (dzięki Prez za odradzenie ostatniego Tomb Raidera!)
  PS. ostatnio słuchałem starych odcinków i wygrzebałem Snowida z #116, dzięki Razer, czyste złoto!

  • cooldan

   To ja odradzałem Tomb Raidera! Prez się zachwycał! (sort of)

   • Prez

    Nie zachwycał, tylko nie beształ tak bardzo jak wszyscy dookoła 🙂

   • Porkite

    nabijam się troszeczkę, pamiętam jak denerwowaliście Preza 🙂

 • Kacper Mądry

  Nie jestem pewny, ale czy przypadkiem gra, o której wspomina Prez przy Tannenbergu to nie Darkest of Days? W sensie „stoją naprzeciwko siebie i strzelają podczas wojny secesyjnej~”. Tylko tam było wiele okresów historycznych. 😉

  • Prez

   Tak, to chyba to! Ale jak to było wiele okresów?

   • Kacper Mądry

    Fabuła była bodajże o podróży w czasie. Więc walczyliśmy bodajże ze Spartanami, jechaliśmy w pociągu do Auschwitz, strzelaliśmy się podczas pierwszej wojny światowej. No i jeszcze do tego wojna secesyjna. Tam główną “fajnością” było to, że broń mogła pochodzić z innych okresów historycznych i waliliśmy w starożytności z karabinów. U nas to chyba City Interactive wydawało. Fajnie mi się w to grało, ale widzę, że oceny miało przeciętne.

    • Prez

     Hmm ten tytuł musiał mnie ominąć. Była jeszcze jedna gierka o wojnie secesyjnej w FPP.

 • plebann

  Słucham Rozgrywki rzecz jasna, nie umiem w hasztagi, ale słucham dzielnie i wiernie. Dzielicie co prawda moją atencję z Forumogadką (Dahman jest poza nawiasem porównania), no ale nie można mieć wszystkiego ponoć.

  A, i ktoś(?) z jakiegoś powodu mnie pozdrowił ostatnio. What?

 • Fredosław

  Tannenberg to jakby nie patrzył Prusy Wschodnie, do Polski to jeszcze trochę lat. Po 2 wojnie niemcy uciekli/wysiedlono, zostało trochę “miejscowych”, fatalnie traktowanych przez przyjezdnych Polaków.

  Cука czytamy suka, C to S w cyrylicy. CCCP – Sojuz Sowietskich Socjalisticzeskich Riespublik

  • Prez

   Wiedza zawsze na propsie.

 • Evil Monkey

  [Pozdrowienia]
  #SłuchamRozgrywki

  Pozdrawiam całą ekipę rozgrywkową! Dzięki za to, że umilacie mi zawsze podróż samochodem “z” i “do” pracy. Słucham Was od września zeszłego roku i udało mi się nadrobić wszystkie zaległości odcinkowe – mózg wyprany – Rozgrywka 4 Life.

  Pozdrawiam Preza, za to że potrafi bronić swojego zdania nawet jak reszta teamu go tyra i nie słucha. Merytorycznie wygrywasz i masz “fajny” styl mówienia. No i “ale Cooldan”.

  Pozdrawiam Cooldana, za codziennik (czemu podcastowo ucichł?), umiejętność słuchania innych i, że jak się odezwiesz to zawsze w punkt.

  Deusza, za merytorykę i wiedzę. Jak mi dziecko (Twój imiennik) podrośnie to dokładnie tak będę do niego mówił. 🙂

  Adka, za to że jak go nie ma to tak pusto jakoś i wielki szacun za “metamorfozę”

  Razera za cuda montażu – chłopie ile Ty razy musiałeś pomyśleć “znowu lepię z gówna”.

  Panowie dzięki za to, że jesteście, za Wasze cenne opinie i pomysły (typu Rozgryszamka – czekam na kolejny odcinek, a w załączeniu mój ajer według przepisu Cooldana).
  https://uploads.disquscdn.com/images/95a29cfa983ffaa43d92f89c42169b9bbc0fafd0a8e7e2222df655a1fbc141ca.jpg