Kronicast 7 – Hapacz Węży: Pierwszy Prikłel

Pamiętacie jak przy opisie poprzedniego odcinka przewidywałem, że dobra jakość audio odcinka nie może być wieczna? No to wykrakałem. Niestety Toperzowi w ostatniej chwili coś się podziało z mikrofonem i brzmi jakby nagrywał z łodzi podwodnej. Przynajmniej merytorycznie nie obniżyliśmy poziomu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zebraliśmy się, aby porozmawiać o jednym z najbardziej znanych twórców gier wideo – Hideo Kojimie i jego twórczości. Efektem tego jest najdłuższy w naszej karierze odcinek, 4 godz. 20 minut (bez kilku sekund).

UWAGA DROGI SŁUCHACZU!

Jeżeli nie jesteś miłośnikiem Hideo i jego twórczości, nie chcesz poznać fabuły jego sztandarowej serii – Metal Gear Solid, lub po prostu ten temat Cię nie interesuje odpuść sobie ten odcinek, poziom nerdozy jest bardzo wysoki i nie każdemu podejdzie. Zostaliście ostrzeżeni.

POBIERZ PODCAST

W odcinku udział wzieli: Rafał Radomyski z Bezimiennego Podcastu, podcastowy debiutant Michał “Kret” Lipka, Dariusz “Konsolite” Pasturczak, Dariusz “Toperz” Szymański, Piotr Ziętal oraz Jakub Antoniuk.

 • SennseJ

  Nie rozumiem jak można tak narzekać na MGSV. Pod względem mechaniki i gamplayu to najlepsza część. Grałem w nią chyba 90 godzin. Pewnie dlatego mi się tak podobała, że fabuła dla mnie była sprawą drugorzędną. No i koń który był o niebo lepszy od płotki z Wiedźmina

  P.S.
  Czekam z utęsknieniem na urlop Konsolite. Długi. Ma przecież swój otwarty świat

  • Jakub Antoniuk

   Opinii jest tyle, co ludzi. Naszym rozmówcom niepodeszły zmiany jakie dokonały się w piątej części MGS-a. Mają do tego prawo.

   Przy okazji pozwolę sobie na zapytanie, bo widzę, że komentujesz nasz podcast od jakiegoś czasu. Ty jesteś tym samym SennseJ, który nagrywał kiedyś Input Lag? Pod jakie piwo wchodzi najlepiej Kronicast?

   • Piotr Ziętal

    Ekhm ja osobiście jestem fanem V-ki i mam kilkaset rozegranych godzin w grze “bez mechanik i otwartego świata”
    #teamMGSV
    #pomrocznośćjasnakonsolki

    • Toperz

     W piaskownicy pod blokiem też nie miałem zwrotów akcji i oskarowej fabuły a spedzałem tam chore godziny.
     #teamMGSV.

   • SennseJ

    Ten sam 🙂 Najlepiej pod takie co się dobrze zna 🙂 Np. Namysłów 😉 Nie musi być jakieś wybitne 🙂

    • Jakub Antoniuk

     Aż miło widzieć, że tak zacne osoby nas słuchają.

     • Toperz

      Spogladając wstecz na komentarze to nasz najwierniejszy fan 🙂
      Dzięki!

 • isaakPL

  Smotno mi bo moj ukochany Metal Gear Solid to The Twin Snakes z Gamecube, gdyby nie ta część nigdy nie zakochałbym się w kolejnych częściach, a od wersji z PSXa się odbiłem.