#JapSpam – Edukacja

Witam wszystkich serdecznie w najnowszym odcinku #japspam. Czyli nieregularnych filmikach przezentujących dobra kulturowe z “kraju kwitnącej wiśni”. Prawdopodobnie od jakiegoś czasu czekaliście na kolejny odcinek, albo po prostu stwierdziliście, że nie potrzebujecie żeby ktoś Wam mówił jak żyć 😉

A propos życia chyba pora zapoznać Was z kilkoma ciekawostkami z Japonii… Ot tak, poprostu, żebyście mogli zabrylować w kręgu znajomych jeżeli kiedykolwiek ktoś rzuci zdaniem, że KKW to tylko hentaie i macki. No to jazda:

 1. Sportem narodowym jest sumo. Bardzo popularny jest także baseball.
 2. Kraj ten jest 1,2 razy większy od Polski.
 3. Główną religią jest buddyzm, shinto.
 4. Motto kraju – “Pokój i Postęp” (Udowodnili to w pierwszej połowie XX wieku – dop. Prez).
 5. Niektórzy rolnicy potrafią hodować kwadratowe arbuzy.
 6. Japonia to archipelag mający ponad 3 000 wysp. Cztery główne to: Honsiu, Kiusiu, Shikoku i Hokkaido. Wyspy te stanowią aż 97% całkowitej powierzchni lądowej Japonii.
 7. Istnieją 4 różne style pisania: romaji, katakana, hiragana i kanji.
 8. Uważa się za niegrzeczne okazywać oznaki sympatii ukochanej osobie publicznie. Nie wypada nawet trzymać się za ręce.
 9. Wskaźnik przestępczości w Japonii jest jednym z najniższych na świecie.
 10. W języku japońskim, uznaje się za niegrzeczne powiedzieć słowo “nie” w sposób bezpośredni.

A teraz, kiedy znacie kilka ciekawostek to pora przejść do kolejnego odcinka #japspam. Dzisiaj wszyscy przekonamy się o tym że japończycy potrafią zrobić bardzo fajną grę osadzoną w średniowieczu. Zostaniemy opiekunami dziecięcia o dość nietypowej urodzie. Postaramy się rozwiązać zagadkę wiecznej divy a na sam koniec poznamy zespół z ogromną dawką energii. A teraz oficjanie zaczynamy kolejny odcinek spamu japońskiego.

 • sajet1

  Dobra mam pretekst, żeby nasmarować 3 zdania ;p

  Gdyby ktoś się zastanawiał jakby wyglądał niezmotoryzowany MadMax mając metr wzrostu i głowę do szczwanych planów, a jego słabością płeć piękna o dużej miseczce, to odpowiedź jest zawarta w anime Sunabozu aka Desert Punk. To utrzymana w luźnym tonie, opowieść o postapokaliptycznym, pustynnym świecie i twardych ludziach, często niejednoznacznie dobrych, albo złych , żyjących według kodeksu pustyni.
  Ta 24 odcinkowa, trochę już leciwa, seria TV powstała na podstawie mangi Usune Masatoshi`ego o tym samym tytule. Lubię ją, ze względu na przyjemną dla oka kreskę, dość ciekawe odcinki, oraz luźny klimat nasycony lekko humorem. Jak ktoś nie widział, można się zainteresować.
  https://lh4.ggpht.com/QRVBUugM5Lc2MvQ6fLtvKHVIWW4-0CRYP6vULjdZWmX9gvHvq8vVy9LjKMvZ15ItBlIh=w1264