Homeworld: Deserts of Kharak – Edycja Morza Wydm

Homeworld: Deserts of Kharak – Edycja Morza Wydm to jedyne na świecie pudełkowe wydanie tej gry! Z tej okazji postanowiliśmy przygotować omówienie edycji wydanej w Polsce przez Techland, oficjalnego partnera Gearbox Software w naszym kraju. Jeżeli interesujecie się normalną recenzją gry, zapraszamy tutaj. Przy okazji mamy też dla Was konkurs – szczegóły na końcu tekstu.

Nowa odsłona legendarnej serii RTS miała swoją premierę w styczniu, jednak do tej pory dostępna była jedynie w dystrybucji cyfrowej. Wspaniałą niespodzianką dla fanów okazała się pudełkowa edycja, która nie dość, że pozwoli na postawienie Deserts of Kharak na półce obok pierwszej i drugiej części Homeworld, to jeszcze zawiera masę dodatków – zarówno fizycznych, jak i cyfrowych.

Od czego zacząć? Najlepiej od mięska, czyli fizycznych dobrodziejstw tego wydania. Świetne pudełko trzymające całą zawartość wykonane jest porządnie, a dzięki otwieranej okładce, można zobaczyć, co kryje się w środku. Plastikowe pudełko z płytą z grą oraz dodatkowo płytą CD z soundtrackiem z gry, napisanym przez samego Paula Ruskaya, autora muzyki do poprzednich odsłon. Soundtrack na CD to obecnie rzadki dodatek – wielkie propsy!

W środku znajdziemy również insygnia klanów Kharak i logo gry w postaci naklejek – Kazz z pewnością chętnie naklei je na swoje drzwi. Myślicie, że to koniec fizycznych dodatków? Nic bardziej mylnego! Zestaw zawiera jeszcze świetny artbook i poradnik do gry! Tak, dobrze przeczytaliście – poradnik z prawdziwego zdarzenia, taki z opisem misji i poradami jak grać. Stara szkoła się kłania!

Kod aktywacyjny Steam zawiera nie tylko grę, ale również trzy DLC, za które gracze na całym świecie musieli płacić osobno, a my dostajemy je gratis. Pierwsze dwa to nowe floty, którymi grać można w trybie wieloosobowym – Soban i Khaaneph. Trzeci dodatek to Deserts of Kharak Expedition Guide, czyli interaktywny przewodnik po świecie gry. Znajdziemy w nim informacje o geografii, środowisku i klanach planety Kharak, a także interaktywną mapę 3D planety, materiały wywiadowcze i wreszcie materiały z kulisów produkcji.

Na tym filmiku możecie zobaczyć wizualizację Edycji Morza Wydm. Wersja pudełkowa pojawiła się równo pół roku po premierze wersji cyfrowej i jest to świetna niespodzianka dla fanów, a także okazja dla graczy, którzy jeszcze nie mieli kontaktu z grą, żeby swój błąd nadrobić! Kolejna wielka zaleta tego wydania to polska wersja kinowa, a także cena – 99,99 złotych za takie wydanie to gratka jakich mało! Koniecznie sprawdźcie to wydanie!

Uwaga konkurs! W komentarzu pod tekstem wpiszcie jak, i dlaczego, powinien nazywać się klan Rozgrywki, gdyby istniał na planecie Kharak? Najciekawszy / najzabawniejszy komentarz nagrodzony zostanie kluczem Steam z grą Homeworld Deserts of Kharak wraz z trzema DLC!

Autor: Prez

Platforma: PC

Homeworld: Deserts of Kharak / Deweloper: Blackbird Interactive / Wydawca: Gearbox Software / Strona Oficjalna.

Grę otrzymaliśmy do recenzji od polskiego dystrybutora – firmy Techland.

 • Maciej Przerwa

  Konkurs: Wydmowe Nutrie 😉
  Fajna recenzja, kusi mnie ta edycja, muszę dorwać więcej zdjęć artbooka bo na nim mi najbardziej zależy. Dzięki Prez!

  • cooldan

   Może Prez zrobi kilka zdjęć więcej jak powiesz co dokładnie chcesz zobaczyć 🙂

   • Maciej Przerwa

    W sumie to nie musi, byleby dał znać, czy jego zdaniem artbook “daje radę” 🙂

    • Prez

     Moim zdaniem daje radę!

     • Maciej Przerwa

      Dzięki! 🙂

 • kolek368

  Bękarty z Kharak

 • Wydmwrzeszcze

 • Vader_pl

  Rozgrywydmokrywacze
  o/

 • Nutrie z Khar-Toba!
  (i byłby np. clan-tag [NKT] Prez, [NKT] Cooldan)

  • Maciej Przerwa

   boskie! Zapomniałeś o tajnym agencie, mistrzu dyplomacji De E U Shu.

   • De E U Shu to jego imię-przykrywka, naprawdę nazywa się Yarr-Mushh i jego celem jest przeistoczenie całego Kharak w plantację jarmużu.

    • Maciej Przerwa

     I niczym w Diunie, wybrańcy będą dosiadać Nutrii, które będą żywić się przyprawą, tfu, jarmużem 😉

     • The most precious substance in the Universe is the Jarmuż. The Jarmuż extends life. The Jarmuż expands consciousness. The Jarmuż is vital
      to space travel.

 • Michał Jankowski

  Long Erove Xtobir Nutria Krasnal Klan – naprawdę trzeba to tłumaczyć? 😀

 • Adrian Kornaś

  Tak bez udziału w konkursie, bo chyba i tak nie mogę, a i nie chcę gry 😛

  Pierwsi ludzi, którzy jeszcze nie mieli nazwy, swoją społeczność opierali na kastach. Już przy narodzinach specjalnym programem sprawdzano potencjał dziecka i na podstawie tego ustalano do jakiej kasty będzie należeć. Była więc kasta uczonych, do której trafiały najmądrzejsze dzieci, była kasta budowniczych, gdzie trafiali mniej inteligentni, ale nadrabiający budową fizyczną, była kasta przeciętnych, gdzie można było znaleźć wszystkich tych którzy niczym specjalnym się nie wyróżniali, na samym końcu byli stupidzi, najgorsi i najmniej inteligentni, ludzie którzy nie nadawli się do niczego, chociaż im samym wydawało się, że mogą wszystko. Rozpierała ich duma ze swej ignorancji, nieraz szczycili się brakiem wiedzy na temat technologii, geografii czy nawet takich podstaw jak matematyka i fizyka, ale mieli także ambicje. Ambicje by rządzić, na szczęście nikt o zdrowych zmysłach nie dopuścił ich nigdy do władzy, ale zaradni stupidzi i na to znaleźli sposób. W ramach swojej kasty, postanowili podzielić się na mniejsze grupy zwane podkastami. Zależnie od grupy, między sobą wybierali krullów, ambasadorów, jedni czcili czyjąś matkę inni uwielbiali świnie (tudzież dziki, źródła różnie podają) byli i tacy którzy wierzyli w moc złotych krasnali. Niestety wielka wojna w większości zniszczyła pierwszych ludzi. Praktycznie wszyscy ocaleni uciekali do bezpiecznych eklaw w różnych częściach wszechświata, by tam zacząć życie od nowa, praktycznie wszyscy, za wyjątkiem jednej, wyjątkowej grupy, która to postanowiła odnaleźć swój raj, o którym układano pieśni (https://www.youtube.com/watch?v=FWOsbGP5Ox4). Po wielu latach podróży trafili tam gdzie chcieli, bezkresne pustynie oraz zniszczone tablice informacyjne z widoczną jedynie literką “K”, jednoznacznie mówiły, że to właśnie Kalifornia. To tutaj postanowili zacząć swoje życie od nowa, w ziemi obiecanej, to tutaj piątka ludzi, bez żadnej kobiety, za to z wrzeszczącym gejem na pokładzie postanowiła, że odbudują potęge pierwszych ludzi. Taaaak… to właśnie nasi podkasterzy z klanu Mar’udy.

  • Martin Skrzeczynski

   Strzelające naplety

 • Dominik Walkowicz

  Longery Kuzynów z Kharak-Czu-Pikczu

 • Paweł Mosch

  Rakietką po odbycie. Bo to jest cool

 • Piotr Owczarski

  Dum dum dum “Sandstalkers of Kharak”

 • Cieślak Kacper

  sztosowcy. bo to dzis modne

 • Grzesiek Gaszewski

  Dzieci MickiegoD. Gry nie chcę bo nie mam PC 🙁

 • Martin Skrzeczynski

  Sandstorm by Darude

 • Prez

  Adrian Rokkyu otrzymuje od nas klucz z grą i DLC – gratulacje!

  • Ale będzie grane, woohoo!

  • Maciej Przerwa

   Gratulacje! W pełni zasłużenie! Fajny konkurs, proszę o więcej! 🙂