Dokładka #7 – 1999

Jeszcze jedna Dokładka? A to niespodzianka. Ten odcinek musiał powstać i pojawić się jeszcze w tym roku, bo świętujemy 20-lecie Mrocznego Widma i Matrixa. Wspominamy też inne ważne filmy z 1999 i rozmawiamy o takich, które dzieją się w 2019 roku. A to prowadzi nas do Łowcy Androidów, który to z kolei wyciąga Philipa K. Dicka z szafy. A na deser Turtlesy wychodzą z kanałów. Cowabunga!

POBIERZ

Jesteśmy na Spotify!

Profil facebookowy: Bądź na bieżąco!

Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami

Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: rozgrywkatv@gmail.com!

iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj

Muzyka w tle na podstawie Creative Commons License pochodzi https://www.bensound.com/. Albo z omawianych gier.

 • Kubosław

  W odniesieniu do dyskusji o CGI w Mrocznym Widmie taka ciekawostka, której niestety w tych filmach często nie widać. Do każdego z prequeli stworzono więcej miniatur i modeli niż do całej OT.

  Imho, tak jak Atak Klonów traci strasznie plastikiem, tak Mroczne Widmo jest całkiem spoko miksem efektów praktycznych i CGI. Ze wszystkich prequeli ma on chyba największy klimat starej Trylogii.

  A co do Lucasa i reżyserii prequeli. Prosił on swoich kumpli m.in. Howarda i Spielberga o reżyserię, ale Ci odmówili i poniekąd mimo tego, iż nie chciał to za tę reżyserię się zabrał. No i Prez, mały błąd – Lucas był też reżyserem Nowej Nadziei. 😉

  Wesołych dla całej ekipy Rozgrywki. 🙂

  • Prez

   Faktycznie to on reżyserował Nową Nadzieję 🙂

  • jaqb

   Also gdybacie dlaczego musieliśmy tak długo czekać na kontynuację SW – sam Lucas wypowiedział się przy okazji Special Edition z 1997 (notabene tak właśnie poznałem ten świat – w kinie na wersji SE z ojcem :)), że dopiero teraz technologia pozwala mu dokończyć te filmy i brać się za następne. Więc Kaaz żartując miał akurat rację, że chodziło o CGI. Świadczy też o tym scena z Jabbą, którą Lucas nakręcił w 1977, ale nie dodał do filmu, bo… nie mógł go stworzyć. Jabbę “grał” aktor, a Ford nawet w pewnym momencie następuje na pudełko w miejscu, w którym powinien być ogon Hutta. 🙂

   https://www.youtube.com/watch?v=cw1gkNd6Z_8

 • marcinmen11

  Dokładka o żółwiach a rozmawiają głównie o gwiezdnych wojnach i matriksie. Ale nie ma co, miło się słuchało.

  • Prez

   A opis odcinka czytałeś?

 • jaqb

  Dopiero nadrabiam, ale dla takich materiałów Was słucham. 
  Ogromny szacunek za to co robicie. A rok 1999 był niesamowity i śmiało mogę powiedzieć, że ukształtował mnie jako człowieka (American Beauty, Fight Club).
  A co do Phantom Manace (dopiero na tym jestem) – bardzo dobrze podsumowaliście ten film, oraz jego zady i walety. No i wielki szacunek dla Maćka za wspomnienie o Rayu Parku. Pamiętam jak za nerdowego gówniaka jarałem się, bo koleś grał w pierwszych ever X-Men oraz w reaktywowanych Starych Warsach. 🙂

 • Brett Zgredowski

  Nie tam żebym coś sugerował Prezu ale tę głowę konia możesz wysłać do Jacka Gadzinowskiego “ZAQ” 😉 To za recenzję Matrixa w Secret Service 70 7/1999. Proszę bardzo – CSI Rozgrywka 😀 https://uploads.disquscdn.com/images/72b10eab1efcda34b8a1de6e20aa1b973d94d7353210b21d4a4a77c245c7f626.jpg

 • dhoine

  Wzięło mnie na nostalgię przy słuchaniu tej Dokładki. I wiecie co znalazłem na youtubie? “RIPy” filmów z VHSów z ówczesnym polskim dubbingiem. To jest czyste złoto! Obczajcie tylko:

  https://youtu.be/4KdSjRtkAuk?t=439

 • dużyczarnypies

  W odniesieniu do Matrixa warto wspomnieć o Ghost in the Shell z którego Matrix czerpał garściami. Niektóre sceny i motywy są przeniesione wręcz 1:1 – chociażby spadające zielone znaki, walka w biurowcu z sypiącym się tynkiem z kolumn i wiele innych.
  https://www.youtube.com/watch?v=7q4L4PCo6kA