Dokładka #4 – Ukryty Spoiler

Powracamy z krańca naszego Układu Słonecznego, żeby porozmawiać o kosmicznym horrorze, smutnych ludziach, złych superbohaterach i dobrym analityku o wielu twarzach. Czyli rzeczy i sprawy, tym razem stricte filmowo-telewizyjne (plus odrobinę o książkach). W dodatku specjalnie dla naszych słuchaczy, Kazz streszcza całą fabułę nowego Rambo.

POBIERZ

Jesteśmy na Spotify!

Profil facebookowy: Bądź na bieżąco!

Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami

Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: rozgrywkatv@gmail.com!

iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj

Muzyka w tle na podstawie Creative Commons License pochodzi https://www.bensound.com/. Albo z omawianych gier.

 • marcinmen11

  Jeżeli ktoś nie wie czym są incele to tutaj jest 10 minutowy filmik tłumaczący to.
  https://www.youtube.com/watch?v=yiFDag9Y95Y

  • Prez

   Dzięki za link.

 • Fredosław

  Ukryty wymiar to klasyczny horror w sztafażu science fiction. Tak mnie uczyli na studiach (jakieś 2 lata po premierze filmu). Klasyczna definicja horroru zakłada strach metafizyczny, odbiorca nie boi się po prostu jakiegoś typa z siekierą, widz boi się o duszę, chodzi o stawkę zagrożenia, wyższą nawet niż życie. Stąd ta smacznie duszna atmosfera w filmie.

  Nie sprowadzałbym Jokera do ekspozycji frustracji piwniczniaków, ambitne dzieła kultury mają często tą moc dotykania niebezpośrednio zjawisk i tematów istotnych dla bardzo szerokiego grona. Bardzo fajnie i trafnie mówi o tym Tomasz Raczek w swojej recenzji Jokera na youtube – taki metaforyczny Joker tkwi z każdym z nas, nie trzeba być nieprzystosowanym dziwakiem. Każdy z nas jest inny i w jakimś polu nie pasuje do społecznego schematu.

 • MichaiłBrodaczow

  Jestem uczulony na spojlery, ale Kaz ma rację, w takim filmie jak Rambo, to że wyjaśnił połowę jego scenariusza nie ma znaczenia, bo fabuła tam jest marginalna. Często oglądając trailery co niektórych filmów można zobaczyć twisty które pojawiają się pod koniec seansu, więc nie ma co demonizować tutaj Kaza 😉
  Jokera oglądałem i bardzo mi się podobał, a nie jestem fanem kina o superbohaterach, właśnie dlatego, że ten film równie dobrze mógł być o postaci zupełnie nie związanej z uniwersum DC. Film jest warty wyrobienia własnej opinii na jego temat, a ewentualny Oscar dla Phoenixa jak najbardziej byłby zasłużony. Według mnie najlepszy Joker w filmie, a na równi z tym z gier Arkham granym przez starego dobrego Skywalkera 😉
  Nie zgadzam się co do opinii jakoby film Interstellar był słaby, właśnie przez część takich opinii nie byłem na premierze w kinie, czego potem żałowałem. W moim rankingu najlepszy film Nolana zaraz po Prestiżu, o wiele lepszy od przereklamowanej Incepcji. Muzyka jest genialna! Jest to jeden z nielicznych ciekawych filmów sci-fiction ostatnich lat.
  Będąc przy temacie science fiction byłem ostatnio na Ad Astra który mnie trochę rozczarował, nie jest to na pewno film zły ale liczyłem na więcej. Ja na seansie miałem duże skojarzenia z Czasem Apokalipsy tylko, że tutaj akcja rozgrywa się w kosmosie. Jak dla mnie rozczarowujące zakończenie, oraz niewyjaśnione kilka kwestii które musimy przyjąć jako prawdę ekranu i nie kwestionować ich. Tym bardziej doceniam Interstellar, chociaż wiadomo najlepsze filmy science fiction ostatnich lat należą do reżysera Denisa Villeneuve, czyli dwa dzieła: nowy Blade Runner oraz Arrival. Tym bardziej czekam na nową Diunę w jego wykonaniu, tylko on może nie zepsuć ekranizacji mojej ulubionej książki. Trochę się rozpisałem więc już kończę tym optymistycznym akcentem 🙂

 • Evil Monkey

  Przez tyle razy mowi “tego typu”, że niebezpieczne zbliża się do TigeraBonzo 😉🤣

  https://youtu.be/Ot1OHjWAYpk

  • Adrian Kornaś

   benc!

   • Prez

    Postaram się więcej tak często nie powtarzać, bylebym nie musiał oglądać więcej takich ananasów 😉

    • Evil Monkey

     Luz w najnowszym odcinku Kaz albo Razer przejmuje pałeczkę 😂

 • Prez

  Na Specjalach omawiamy spoilerowo, na spoilercaście też czasem podczas normalnych odcinków. I ja nie płaczę, tylko staram się uszanować słuchaczy, fajnie by było, gdyby w drugą stronę to też działało 😉

 • dużyczarnypies

  Obejrzałem wczoraj Event Horizon na dobranoc i potem nie mogłem spać XD. Dzisiaj obejrzałem Pandorum. Polecajka na plus. A teraz nie wiem czemu oglądam recenzję porsche tigera w komentarzach. Czyli podsumowując – warto było, tego typu jak to się mówi tego typu.

  • Prez

   OK to jest mój ulubiony komentarz w tym miesiącu.

   • dużyczarnypies

    Ale nie wiem czy nie po tigerze bonzo się najgorzej spało ( ͡° ʖ̯ ͡°)
    Pozdrawiam, benc

 • wazap87

  Co do wypożyczania filmów na DVD/BluRay to warto zajrzeć do bibliotek miejskich, gdzie często funkcjonują jeszcze tzw. mediateki. Np. u mnie w Rudzie Śląskiej jest mediateka i można tam tanio wypożyczyć jakiś filmy, koncerty, audiobooki, a nawet gry na PS3, X360 i kilka tytułów na PS4.
  Może nie ma tam za wielu nowości, ale są dobre klasyki.