Cooltywator #8 – Po co te hejty?

W tym tygodniu temat odrobinę bardziej poważny. I jak zawsze – bardzo jestem ciekawy Waszej opinii w poruszanej kwestii.

 • Ogólnie to myślę, że właśnie Switch pokazał, że jest trzecia grupa, ludzi takich jak ja. Czyli nie zainteresowanych Nintendo, ale doceniających wkład w elektroniczną rozgrywkę. I ta konsola sprawiła, że naprawdę rozważam jej zakup. Przekonuje mnie świetnie wykonane przejście z dużego TV na handhelda. Do tego ta nowa Zelda wydaje się dużo bardziej przystępna dla kogoś, kto do tej pory japońszczyznę uznawał głównie na talerzu. Nie mniej jednak absolutnie zgadzam się z tezą, że ten hejt jest kompletnie nieuzasadniony i zwyczajnie głupi. Każdy powinien grać na tym, na czym chce (i na co go stać 😛 ). Nie czuję się lepszy czy groszy bo mam jakąś platformę, a innej nie.

  • JapaneseRastaJesus

   Zasługi zasługami, ale niektórzy zamiast oceniać nowe produkty N, oceniają te zasługi. Rzeczy jak nieprzemyślane mocowanie kontrolerów, umiejscowienie usb, czy wpychanie wyświetlacza w kawałek plastiku, to nie coś co może się zdarzyć, tylko jest obecne w każdym egzemplarzu. Do tego gry które kiepsko działają już na premierze. Zelda ma swoje problemy, nie mówiąc już o 3rd party jak dragon quest. Pisanie w prost, że martwe pixele są czymś normalnym i nie mogą być traktowane jako wada? Nawet jeśli producenci dopuszczają martwe punkty (teraz chyba już tylko subpixele), to nie mówią o tym tak, jakby należało się ich spodziewać. Biblioteka gier, ich ceny, ceny akcesoriów. Szał. Ale to nieuzasadniony hejt jakiegoś debila, bo konsola po prostu jest specyficzna. I pewnie jest, bo gdyby była oceniana tymi samymi kategoriami co konkurencja, a nie nostalgią, byłaby gówniana a nie specyficzna. Część graczy święcie wierzy w wyidealizowaną jakość Nintendo, z której nic nie zostało. Przy Wiiu jeszcze bronili się płynnymi grami i szybkimi premierami po zapowiedzi. Teraz nawet tego nie ma. Został gimmick i odcinanie kuponów. Ale jak można tak pisać, przecież N64 to zajebista konsola. Niezrozumiały hejt, jak można wymagać cokolwiek od N.

 • b_one

  3:00 wiesz, slaby tech jest slaby, tanie czesci sa tanie i slabe.

 • Silent Berserker

  Znalezione w sieci, niestety gosc ma rację.

  ” Nintendo is one of the most anti-consumer/environment companies that’s ever existed.
  1. They don’t want people to be able to make informed choices since they take down videos left and right.
  2. They don’t want people to be able to use old hardware – you can’t even use a fucking Wii U pro controller on the Switch. Instead, you have to buy another wasteful $60 piece of plastic.
  3. They don’t want people to use old software on new hardware (for the most part).
  4.They want to keep us stuck in 2005 with “friend codes”.
  5. They release Mario Maker on 3DS, except it’s a completely watered down useless piece of shit.
  6. They release a console that’s basically still in beta on day 1 and only ship the bare minimum to keep the hype going. It’s obvious that despite it being overall a great system, there are some obvious design flaws such as the cheap and flimsy dock, cheap plastic screen, poor mechanism for attaching joy-cons, charge port on bottom when they advertise table-top play (yeah you can play on the table fellas, but only for up to ~2 hours trollolololol). No virtual console on day 1.
  7. Doesn’t include a single fucking game or demo with the Switch. I mean, it’s debatable whether the Switch is worth $300 without a game – I’ll argue it’s really not once you’re done with Zelda and you’ve considered the weak lineup released and all the points from (6). But the real problem is that “1-2 Switch” should’ve been included in the console rather than charge a sucker-punch price of $50 to gouge your customers.
  I really don’t understand the hype over this system. I mean, Zelda is an excellent game, possibly a redefining game, possibly one of the greatest video game experiences ever, but is there are also other games that exist that I bet many people haven’t played that offer similar experiences. It’s just the hype train that people are buying into. When the hype wears down, they’ll start to realize everything on this list. “

  • b_one

   ciekawe czy virtual console u nich bedzie jak na ps4, czyli kupiles wersje gry na wiiu to masz ja tylko na wiiu nie mozesz grac w tego metroida na wszystkim co masz. Bo sony sprzedaje te sama gre na osobno za kazdym razem i dzieki temu mam kilka gier z ps2 ps1 na ps3…. szkoda.