Cooltywator #4 – Twierdza na wyłączność

Nowy Cooltywator już czeka na obejrzenie tym razem w lekko zmienionej formie. Dajcie znać, która podoba Wam się bardziej.

 • JapaneseRastaJesus

  Nie chce liczyć, ale coś mi się wydaje, że ps4 ma więcej exów, niż miało ps3 w podobnym okresie. Przecież właśnie dopiero 2009 zaczął falę gier, a wcześniej była posucha jak cholera. Wolałbym też żebyś się w końcu zdecydował, czy mówimy o 1st party (studia sony) czy argumentujemy swoje zdanie ninja gaidenem (który nawet nie jest pełnoprawnym exem). Bo jeśli bierzemy pod uwagę wszystkie exy, to sorry ale ps4 dostaje przynajmniej jeden miesięcznie. Zarówno w tym roku jak i poprzednim (nawet nie licząc psvr). Z bólem serca oglądałem filmik mając rozgrzebane gravity rush 2, yakuzę i hatsune odsunięte na sezon ogórkowy i świadomość że za parę dni wychodzi nioh. A w marcu kolejne dylematy, Horizon i Nier, później persona. Wg mnie z każdym rokiem jest coraz lepiej. A jedyny wniosek jest taki sam co za czasów ps3. Nie ma alternatywy dla playstation. Xbox to multiplatforma z 5 flagowcami wydawanymi na zmianę. A nintendo próbuje odkrywać na nowo koło, sprzedając ograne pomysły, jako coś nowego (chyba u nich). Zapowiedzi też są ex(haha)cytujące. Gdy o nich myślę, czuję się jakbym miał naście lat, z piekarnika dochodzi zapach ciasta, a w tv leci reklama cocacoli “coraz bliżej święta”.
  Co do twierdzy. Jesteś graczem? No to gość powiedział że jesteś agresywny. Mówi znaczy wie.A prawda jest taka, że to troll, a gracze zwyczajnie wyładowali swoją frustrację. Akcja reakcja, Po co szukać kontrargumentów, jeśli nie było argumentów? Chłop podzielił się swoimi wnioskami na temat graczy, a gracze swoimi na temat chłopa. Nie szufladkuje się ludzi na podstawie ich pasji, przy okazji stawiając ją w złym świetle.Pasja to emocje, może jeszcze nie był świadomy, że prowokuje? Tia

  • cooldan

   Wziąłem dla porównania gry, które wyszły w pudle i “aspirowały” na AAA . Nie liczyłem gier na PSVR bo to jest trochę oddzielna platforma. Odseparowałem przez to np. The King of Fighter XIV czy remastery Heavy Rain/Beyond. Fakt, że początek roku jest mocno obfity przez “japońską” ofensywę. Oby to się utrzymało 🙂

 • Maciej Soinski

  Mentalność plemienna jest wpisana w człowieczeństwo. Ktoś zaatakował plemię graczy, więc plemię zaregowało. Niektórzy z plemienia graczy będą reagowali z rozmysłem podejmując polemikę inni zaregują emocjonalnie. Tworząc grupę Rozgrywki też stworzyliście plemię i wystarczy byście zmienili narrację z kooperatywnej w stosunku do innych podcastów na konfrontacyjną i będzie rzeźnia:) Napisz Piotrze choć jeden wpis, że ktoś ci zalazł za skórę i młodzi gniewni ruszą do boju:))

  • cooldan

   To brzmi strasznie 😀 Przypomina mi “Wiecie co z nim zrobić” z koncertu rapowego dawno temu 🙂

 • Rafał Głowienka

  Najsampierw temat “Obężonej twierdzy”. Takie coś było od zawsze, my jako Gracze, zawsze zwalczaliśmy ignorancję ludzi nie będących w temacie, tudzież byliśmy swoistymi ewangelistami. Idąc dalej, “giereczkowo” przedostało się do głównego nurtu kultury i rozepchało się tam z łokciami. Pogódźmy się z tym, gry spodobały się też osobom które nie powinny mieć z tym nic wspólnego, dla których każdy powód jest dobry do radykalizacji. Oglądałem ten wywiad i moim jedynym spostrzeżeniem było: “meh”.
  “Gry na wyłączność”. Tutaj można by podyskutować. Pracuję w firmie IT, jako podwykonwaca dla “takiej firmy co robi procesory” do komputerów 😛 Jak wielkie jest moje zdziwienie jak wiele osób tam pracujących i grających, rzuca granie na PC i przechodzi na konsole, a mają potwory Skylake + GTX1080. Inną kwestią, jest to że gry na wyłączność raczej tracą swoją moc, ale inna rzecz zyskuje, mianowicie coś takiego jak komfort, który (nie oszukujmy się) na konsolach jest większy i nie zmienią nawet tego “maszyny parowe”.

  • cooldan

   Myślę myślę! Lista planowanych zakupów do Cooltywatora jest szeeeroka 🙂

 • Jędrzej Mąkosa

  Dodałem komentarz, ale mi go weryfikacja przechwyciła! Hilfe!

  • cooldan

   Na YT?

   • Jędrzej Mąkosa

    Tutaj pod Cooltywatorem, ale wisi w oczekiwaniu na akceptację. Chyba “g*wno” jest słowem kluczem.

    • cooldan

     Poszło! 🙂