Codziennik Rozgrywki – 15.10.2015

Równo 200 lat temu Napoleon został zostawiony na Wyspie Świętej Heleny, a dziś my zaczynamy nowy Codziennik.

PRZYCZEPY
 • Pojawił się zwiastun Fallout’a 4 przedstawiający kolejną cechę systemu S.P.E.C.I.A.L i tym razem jest to zwinność.

 • Jeśli macie WiiU i lubicie horrory to warto sprawdzić nowy zwiastun nadchodzącej części Fatal Frame.

BIZNES
GOOD NEWS EVERYONE
 • Polskie Vivid Games S.A. weszło we współpracę ze studiem filmowym MGM, dzięki czemu Real Boxing 2 będzie mieć podtytuł “Creed” i będzie grą opartą na filmie o tym samym tytule, czyli nadchodzącym prequelu Rocky’ego.
 • Battlefield Hardline został dodany do usługi EA Access więc jeśli ją subskrybujecie i jeszcze nie bawiliście się w policjantów i złodziei to teraz macie szansę.
 • Kick Off: Revival czyli remake wydanego 25 lat temu “symulatora” gry w piłkę pojawi się w przyszłym roku na Playstation 4 i Playstation Vita. Więcej szczegółów na blogu Playstation.
 • Na Steamie wylądowała “Stealth Sale” poświęcona (NIESPODZIANKA) grom w których można się skradać. Sprawdźcie pełną listę przecen, może warto dodać coś do kupki wstydu.
 • Styx:Masters of Shadows dostanie sequel pod tytułem Styx: Shards of Darkness, który pojawi się jakoś w przyszłym roku. Na razie dostaliśmy jednego screenshota.
NIE PRZEGAP
 • Nie jak zawsze bo od piątku musimy czekać aż do poniedziałku by Cię usłyszeć… 🙁

 • Marcin Dmochowski

  A jak wyglądają statystyki dla MGSV i Avengers po miesiącu? Bo w kinach liczba miejsc ograniczona i o sukcesie się mówi w kontekście pierwszego tygodnia lub miesiąca. W grach większość idzie na premierę.

  • cooldan

   Tru, ale istotne jest porównanie z kasą wydaną na produkcję – 250mln na Avengers i 80 na MGS. Avengersi w weekend otwarcia zrobili 180mln, czyli dalej nie odrobili kosztów. MGS w dniu premiery zarobił ponad 100%. Większe zarobki = rozwój branży. Plus: ” Gaming will be worth $91.5 billion this year, according to research group Newzoo. Accounting firm PwC says that the movie industry will be worth $88.3 billion in 2015.”

   • Marcin Dmochowski

    #inspektorCooldan 😉 Wcale nie twierdzę, że branża growa nie rośnie, niestety wraz z rozwojem poza dobrymi aspektami tego rośnięcia obrywamy też złymi aspektami. Ale niech rośnie, większa szansa na kolejną dobrą generację, i kolejną, i kolejną…

 • Co to za porównanie? Film, który nie jest dla nikogo priorytetowy i nikt na siłe nie leci w dniu premiery do gry wyczekiwanej przez rzesze fanów przez lata. Do tego preorderów można złozyć nieograniczoną ilość a miejsc w kinach już nie. Niektórzy też choć chcą to nie pójdą do kina w dniu premiery, tylko w kilka osób po kilku dniach.

  Przy takich porównaniach chyba bardziej wiarygodne byłyby statystyki chociaż z pierwszego tygodnia. Te jednodniowe są gówno warte bo Wii U w dniu premiery też się rozeszło a co było dalej wszyscy pamiętamy

  Co do porównania kwotowego to mnie jednak bardziej cieszyłby wynik 180mln/250 po pierwszym tygodniu niż 80/80mln. Film w dodatku dostaje też boosta sprzedażowego po wydaniu na Blu-Ray, 4K Blu Ray, Blu-Ray VR a MGS za jakiś czas przestanie zarabiać. Bardzo naciągane podejście do porównania branży, tym bardziej, że takie gry jak MGS są wyjątkami i zresztą … prawdopodobnie i tak już nawet jak Konami sie opamięta to nie ma co liczyć na taki sukces kolejnej części

  • cooldan

   Avengers nie był dla nikogo priorytetowy? To była jedna z większych premier w tamtym czasie. Powiedziałbym raczej, że to MGS nie był priorytetowy (w porównaniu z CODem np.). A co do ogólnych wniosków to -> ” Gaming will be worth $91.5 billion this year, according to research group Newzoo. Accounting firm PwC says that the movie industry will be worth $88.3 billion in 2015.” 🙂

   • Post niżej chyba sie troche pomyliłeś z liczbami. To, że rynek gier być może będzie więcej wart niż filmowy nie oznacza, że to się utrzyma – tym bardziej, że widzimy co sie dzieje w korporacjach growych jak Konami. Dla mnie Avengers nie był priorytetowym filmem, dla większości moich znajmych również oraz dla niektórych podkasterów filmowych – został wręcz lekko wyśmiany wiec wiesz – w porównaniu do zachwalanej gry jaką jest MGS i nie mającej sobie w dniu premiery zbyt groźnego konkurenta to co mieli gracze robić? Grać w Tetrisa?

    “Budżet filmu wyniósł 196 milionów dolarów[36].

    W Ameryce film podczas weekendu otwarcia zarobił 207 milionów dolarów. W sumie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie
    zarobił 623 miliony, a na Świecie 1520 milionów dolarów. Wynik ten dał
    “Avengers” pierwsze miejsce na liście najbardziej kasowych filmów 2012 roku oraz 3 pozycję wśród najbardziej dochodowych filmów w historii kina. Został on zepchnięty z podium na 4 pozycję dopiero 22 lipca 2015 roku przez Jurassic World[36].”

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Avengers_%28film_2012%29